"לא מייצגת את המדינה": שגרירת ישראל בצרפת ביקשה לבוא לקבלת הפנים של נתניהו - וסורבה

הסירוב של לשכת נתניהו לשגרירת ישראל בצרפת
לשכת רה"מ מסרה כי גרמן "התבטאה באופן פוליטי חריג ולא מקובל, שאינו הולם שגריר" ושהיא מסיימת את תפקידה בקרוב • גרמן: "איני רוחשת כבוד לראש ממשלה שיש לו שלושה כתבי אישום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעל גרמן נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל ומרים אלסטר, פלאש 90

שגרירת ישראל בצרפת יעל גרמן הציעה פעמיים לבוא לקבלת הפנים של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשדה התעופה בצרפת - וסורבה. מלשכתו של ראש הממשלה, שנחת אמש (חמישי) בבירה פריז, נמסר כי גרמן התפטרה לפני כחודש וכי היא "אינה מייצגת את מדינת ישראל". גרמן הגיבה בציוץ, בו כתבה, בין היתר: ״איני רוחשת כבוד לראש ממשלה שיש לו שלושה כתבי אישום אך אני רוכשת כבוד למדינה האהובה שלי".

בלשכת נתניהו הסבירו כי התפטרותה הגיעו לאחר ש"התבטאה באופן פוליטי חריג ולא מקובל, שאינו הולם שגריר". זאת ביחס למכתב התפטרותה, בו כתבה: "לא אוכל לעשות שקר בנפשי ולייצג מדיניות השונה מכל מה שאני מאמינה בו". השגרירה גרמן, שהתפטרותה מהתפקיד תיכנס לתוקף בעוד שבועיים, אמרה כי הבהירה לנציגי ראש הממשלה שהיא מעוניינת בהצלחת ביקורו של נתניהו, והיא תעשה כל שיידרש לכך.

גרמן כתבה בטוויטר כי אם ראש הממשלה לא ירצה בנוכחותה במהלך ביקורו, היא לא תגיע. לטענתה, לשכת ראש הממשלה ביקשה ממנה שלא להגיע לטקס קבלת הפנים בשדה התעופה בפריז. "עד כאן העובדות הפשוטות ומכאן, החלה מכונת הרעל בפעולתה ואני הפכתי אשמה בזלזול בראש ממשלה נבחר, כשלטענתם אני זאת שהחלטתי ובחרתי להחרים את קבלת הפנים", כתבה גרמן.

ראש הממשלה נפגש אתמול בערב עם נחיתתו בצרפת עם הנשיא עמנואל מקרון בארמון האליזה. בהמשך ביקורו, שצפוי להימשך עד למוצאי שבת, ייפגש גם גם עם נציגי הקהילה היהודית ועם ראשי המגזר העסקי במדינה.

הפופולריים