דיווח: מקרון הזהיר את נתניהו בנוגע לרפורמה המשפטית

דיווח: מקרון הזהיר את נתניהו בנוגע לרפורמה
לפי "לה מונד" הנשיא הצרפתי אמר כי אם התוכנית תעבור – צרפת תסיק שישראל "יצאה מהקונספציה של דמוקרטיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו נפגש עם עמנואל מקרון בארמון האליזה 02.02.23
צילום: צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בעיתון הצרפתי "לה מונד" דווח היום (שישי) כי נשיא צרפת עמנואל מקרון הביע בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו את חששותיו ביחס לרפורמה המשפטית. לפי הדיווח, בפגישה של השניים אמר מקרון כי אם הרפורמה תעבור כפי שהיא כרגע, המסקנה המתבקשת היא שישראל כבר יצאה מהקונספציה שעד כה הייתה משותפת לצרפת ולישראל ביחס למהי דמוקרטיה. גורם מדיני אמר כי נתניהו השיב למקרון שיהיה מוכן לפשרות. 

בדיווח הודגש כי בניגוד לאופן שבו פעלה ארצות הברית בנושא, באמצעות הצהרותיו הפומביות של שר החוץ בלינקן בביקורו, בצרפת בחרו לנקוט בדיסקרטיות ביחס לביקורת על הרפורמה. את הצהרותיו של בלינקן כינו בדיווח "מביכות" עבור נתניהו.

עוד נכתב בדיווח כי בפריז הופתעו מהצעתו של נתניהו בתחילת השבוע לבקר בפריז ולפגוש את מקרון. כך שניתן להסיק שנתניהו הוא זה שיזם את הביקור לאחר ההזמנה שניתנה לו על ידי הנשיא מקרון, כאשר שוחחו השניים לאחר הפיגוע הירושלים בסוף השבוע שעבר. עבור פריז, כך לפי הדיווח, זה הכרחי להמשיך ולקיים שיח עם נתניהו, משום שהוא "הכי שמאלני בממשלתו, ו"'המבוגר' היחיד בחדר", נכתב בדיווח. 

אתמול התקבל נתניהו בארמון האליזה. הוא התקבל בחיבוק וטפיחה על השכם מצד הנשיא ובתום פגישתם המדינית נמסר מלשכתו כי השניים דנו בהרחבה "בדרכים להיאבק באיום הגרעין האיראני". נתניהו צפוי להיפגש בהמשך ביקורו, שיימשך עד למוצאי שבת, גם עם נציגי הקהילה היהודית ועם ראשי המגזר העסקי במדינה.

הפופולריים