באופן חריג: נתניהו שוחח בעצמו עם חברות ובנקים

באופן חריג: נתניהו שוחח בעצמו עם חברות ובנקים
ראש הממשלה פנה לראשי חברות דירוג ובנקים בעולם כדי להרגיע את החשש מהרפורמה המשפטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו במשרד רה"מ 25.01.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו שוחח בעצמו עם חברות דירוג האשראי ובנקי ההשקעות בניסיון להשפיע על עמדתם ביחס לרפורמה המשפטית, כך פורסם הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. לכאן חדשות נודע כי נתניהו יזם בימים האחרונים שיחות עם בכירים בחברות ובבנקים כדי לנסות ולשכנע אותם כי אין ממש באזהרות שלפיהן המהלכים המשפטיים שממשלתו מקדמת עלולים להצדיק הורדת דירוג ומשיכת השקעות מישראל.

מדובר בשיחות חריגות כאשר מערכת היחסים בין חברות הדירוג למדינה מנוהלים במשך שנים על ידי הדרג המקצועי באוצר ובבנק ישראל ולא נהוג שפוליטיקאים ייקחו חלק בשיחות מהסוג הזה. 

מוקדם יותר היום התייחס גורם מדיני בכיר לדיווחים על אזהרותיו של נשיא צרפת עמנואל מקרון בפגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לרפורמה המשפטית. לדבריו, הנושא עלה בצורה שולית בשיחה ונתניהו התרשם שמקרון לא בקיא בפרטי התוכנית המשפטית. לפי הגורם, "נתניהו לא דיבר על פשרות, אלא הידברות". הוא הוסיף כי כשראש הממשלה יחזור לארץ הוא ישיב למכתבה של היועמ"שית גלי בהרב מיארה.

על הדוח של בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן אמר גורם בלשכת נתניהו כי "הרבה אנשים לא מכירים את הרפורמה והם סתם מדברים על זה. יהיה איזון בין שלוש הרשויות וזה יקרה. אם זה יקרה – לא יעזור אלף דוחות כאלה.הכסף החכם ייכנס". הוא הוסיף בנוגע לרפורמה כי "היא תאזן מצב לא מאוזן. הדמוקרטיה הישראלית חזקה מתמיד ומערכת המשפט חזקה מתמיד. הנסיונות לדכא השקעות לא יחזיק מעמד".

הפופולריים