נתניהו שוקל: מינוי מאיר חביב לשגריר ישראל בפריז

מאיר חביב ימונה לשגריר ישראל בפריז?
מקורבו של ראש הממשלה מלווה אותו בביקור המדיני בצרפת בימים האחרונים • רק היום פסל בית המשפט בצרפת את בחירתו לפרלמנט • גורמים המעורים בפגישת נתניהו-מקרון: נתניהו הבטיח שיהיו פשרות ברפורמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ומקרון
צילום: צילום: רויטרס

ראש הממשלה נתניהו שוקל למנות לשגריר בצרפת את מאיר חביב, כך דווח היום (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. רק היום פסל בית המשפט הצרפתי את בחירת איש העסקים  המקורב לנתניהו לפרלמנט הצרפתי. תפקיד השגריר בצרפת מתפנה בשבועיים הקרובים לאחר שיעל גרמן התפטרה מהתפקיד בשל חילופי הממשלה. מלשכת רה"מ נמסר כי ראש הממשלה לא עוסק כרגע במינוי שגריר ישראל בפריז.

במהלך השיחה עם הקהילה היהודית הציעו כמה מהמשתתפים למנות את מאיר חביב לתפקיד, כך לפי גורם המעורה בתוכן השיחה. עם זאת, בקהילה היהודית יש גם קולות המתנגדים למינוי של חביב לתפקיד, טוענים כי הדבר יפגע בהם ובטענות שעולות כנגד הזהות הצרפתית שלהם. הנושא עלה גם בשיחה בין שגריר צרפת בישראל, אריק דנון, לבין חביב בעצמו בשבועות האחרונים, שניסה להניא אותו מהתפקיד.

בתוך כך, גורם שמעורה בפרטי השיחה הסגורה בין נתניהו למקרון אישר כי נתניהו הבטיח הבטיח להגיע לפשרות בעניין הרפורמה המשפטית. לדבריו, השיחה היתה ברוח טובה, אך מקרון הביע ״חששות ״כבדים״ מהשלכות הרפורמה.

מוקדם יותר היום התייחס גורם מדיני בכיר לדיווחים על אזהרותיו של נשיא צרפת עמנואל מקרון בפגישתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע לרפורמה המשפטית. לדבריו, הנושא עלה בצורה שולית בשיחה ונתניהו התרשם שמקרון לא בקיא בפרטי התוכנית המשפטית. לפי הגורם, "נתניהו לא דיבר על פשרות, אלא הידברות". הוא הוסיף כי כשראש הממשלה יחזור לארץ הוא ישיב למכתבה של היועמ"שית גלי בהרב מיארה.

על הדוח של בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן אמר גורם בלשכת נתניהו כי "הרבה אנשים לא מכירים את הרפורמה והם סתם מדברים על זה. יהיה איזון בין שלוש הרשויות וזה יקרה. אם זה יקרה – לא יעזור אלף דוחות כאלה.הכסף החכם ייכנס". הוא הוסיף בנוגע לרפורמה כי "היא תאזן מצב לא מאוזן. הדמוקרטיה הישראלית חזקה מתמיד ומערכת המשפט חזקה מתמיד. הנסיונות לדכא השקעות לא יחזיק מעמד".

הפופולריים