"פחות ממה שהשותפים הקואליציוניים שלי דורשים": קמפיין הריכוך של נתניהו

קמפיין הריכוך של נתניהו
רה"מ הכין את נשיא צרפת מקרון לצעדים בתחום ההתיישבות ביו"ש, שיוצגו בתקופה הקרובה בתגובה לפיגוע בנווה יעקב. נתניהו אמר למקרון כי הוא צריך "לתת משהו" לשותפיו הקואליציוניים, אבל שזה "יהיה פחות ממה שהם דורשים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ומקרון
צילום: צילום: רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ניצל את הפגישה שערך ביום חמישי עם נשיא צרפת עמנואל מקרון כדי "לרכך" אותו לקראת צעדים בתחום ההתיישבות ביהודה ושומרון, שיוצגו בתקופה הקרובה בתגובה לפיגוע בנווה יעקב. כך פורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. נתניהו אמר למקרון כי הוא צריך "לתת משהו" לשותפיו הקואליציוניים, אבל שזה "יהיה פחות ממה שהם דורשים". שיחות כאלה נערכו גם עם גורמים נוספים, בהם ארצות הברית.

אין מדובר בסוגיה השנויה במחלוקת היחידה שעלתה בשיחה בין שני המנהיגים. בעיתון הצרפתי "לה מונד" דווח אמש כי נשיא צרפת הביע בפני ראש הממשלה את חששותיו ביחס לרפורמה המשפטית. לפי הדיווח, מקרון אמר כי אם הרפורמה תעבור כפי שהיא כרגע, המסקנה המתבקשת היא שישראל כבר יצאה מהקונספציה שעד כה הייתה משותפת לצרפת ולישראל ביחס למהי דמוקרטיה. גורם מדיני אמר כי נתניהו השיב למקרון שיהיה מוכן לפשרות. 

עוד נכתב בדיווח כי בפריז הופתעו מהצעתו של נתניהו בתחילת השבוע לבקר בבירה הצרפתית, כך שניתן להסיק שהוא זה שיזם את הביקור. עבור פריז, כך לפי הדיווח, זה הכרחי להמשיך ולקיים שיח עם נתניהו, משום שהוא "הכי שמאלני בממשלתו, ו"'המבוגר' היחיד בחדר", נכתב בדיווח. 

הפופולריים