השר בן גביר: בכל הנוגע לאלימות במגזר הערבי - המשטרה לא בשליטה

השר בן גביר: "המשטרה לא בשליטה"
השר לביטחון לאומי התראיין בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב ואמר כי "אם לא נבין שהביטחון הלאומי שלנו זה האיראן שלנו, הדבר הכי חשוב להשקיע בו - שום דבר לא יקרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התראיין הבוקר (ראשון) לתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב ואמר כי בניגוד לקודמיו, הוא לא מטאטא מתחת לשטיח ומותח ביקורת על המשטרה שקיבל תחתיו. 

"התחלתי בתפקיד לפני חודש", אמר השר בן גביר כשנשאל על פעילות המשטרה נגד האלימות במגזר הערבי. "קודם כל, חשוב לא לטאטא את הבעיה מתחת לשולחן כמו שעשו לפני ולהגיד שהכל טוב ושהמשטרה בשליטה. זה לא נכון, המשטרה לא בשליטה", הוסיף השר. 

לאחר מכן פירט: "יש לנו שוטרים ומפקדים מצוינים בכל המחוזות ומפכ"ל מצוין. אם התוכנית שלי תבוצע, בתוך כמה חודשים נעשה משמר לאומי שיטפל במשפחות הפשע, באלימות הלאומנית, בבריונות ונוסיף שוטרים במחוזות - נתחיל לנשום לרווחה. נשנה את משכורות השוטרים. אם לא נבין שהביטחון הלאומי שלנו זה האיראן שלנו, הדבר הכי חשוב להשקיע בו - שום דבר לא יקרה. זה האיראן שלי. אני לא מאשים אף אחד. עכשיו אני נכנסתי לתפקיד וזו אחריותי".

בן גביר התייחס לאונס המזעזע שהתרחש בגדרה בשישי האחרון ואמר כי מיד אחרי שבא לגדרה ביום שישי, התקשר למפכ"ל ולמפקד המחוז והורה להם לבדוק לאלתר את הטענות של התושבים על המצאות שוהים בלתי-חוקיים בשכונה שבה אירע האונס. בן-גביר ציין כי אם לא יהיה פתרון שורש - שום דבר לא יקרה. "זה הסיכום שלי עם ראש הממשלה. זה מה שאני מוביל", הדגיש השר.

דובר המשטרה נצ"מ אלי לוי אמר בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב כי "החשוד המרכזי בידנו, כרגע אנו מבצעים את החקירות, ובודקים את כל הפרמטרים, גם בדיקה של האפשרות למניע לאומני". 

באותו הקשר, לידר כהן, שכנתה של הנאנסת מגדרה אמרה בריאיון נוסף לקלמן ליברמן בכאן רשת ב: "יש כל הזמן אירועים ואין הרתעה כי אין מספיק שוטרים. כולנו חוששות וישנות עם סכינים, אולי נעשה צדק ונתפס הבן עוולה, אבל זה מאוחר מדי".

צילה, שכנתה של האישה שנאנסה בגדרה, אמרה בריאיון לתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי הכתובת היתה על הקיר. היא סיפרה כי בשכונת גולדה, שכונה בבניה, מסתובבים פועלים רבים ויש אין ספור תלונות על הטרדות של נשים וילדים. היא הוסיפה שבגדרה אין תחנת משטרה, רק נקודת שיטור עם פיקוח עירוני, ורק ניידת אחת מסיירת בכל גדרה, שמתגוררים בה כארבעים אלף תושבים. "ועד השכונה התלונן אצל ראש המועצה ואמר לו: 'למה אתה מחכה שיאנסו את הבת שלי?' הוא השיב: 'זה לא יקרה', וזה קרה", סיפרה השכנה.

הפופולריים