ישראל תשלח סיוע הומניטרי לטורקיה וסוריה

ישראל תשלח סיוע הומניטרי לטורקיה וסוריה
הלילה ייצאו 2 טיסות של משרד החוץ ועליהן ציוד רפואי וכוח אדם • ראש הממשלה נתניהו: "התקבלה בקשת סיוע לנפגעים הרבים מרעש האדמה בסוריה" • בסוריה מכחישים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (שני) כי בעקבות רעידת האדמה בטורקיה ובסוריה, ישראל תשלח סיוע לשתי המדינות. נתניהו מסר בהודעה שפרסם: "הנחיתי לשלוח, לפי בקשת ממשלת טורקיה, צוותי חילוץ, הצלה ומזור רפואי. כך אנחנו נוהגים ברחבי העולם, וכך אנחנו נוהגים גם בקרבתנו".


צילום: דובר צה"ל

לפי דיווח מהעיתון הסורי אל-ווטן המזוהה עם משטרו של אסד, נטען כי סוריה לא ביקשה סיוע ישראל. לדבריהם הבקשה "משוללת יסוד והם חלק מקמפיין תעמולה נתניהו". המקורות לגלגו על הטענות ותהו: "איך סוריה תבקש סיוע מיישות שהרגה והשתתפה בהרג של סורים לאורך עשורים ולאורך השנים שעברו?".

בנוסף להכחשה הסורית, גם גורם בקרמלין טען בשיחה עם כאן חדשות כי הטענה הישראלית לסיוע אינה נכונה. "לא ביקשנו מישראל סיוע, העברנו לה סיוע שלנו", טען אותו גורם.

בהמשך אמר נתניהו כי באופן חריג, תשלח ישראל סיוע גם לסוריה: "מכיוון שנתקבלה גם בקשה לעשות זאת לנפגעים רבים מהרעש בסוריה, הנחיתי לעשות זאת גם כן". בתוך כך, הלילה ייצאו 2 טיסות של משרד החוץ ועליהן ציוד הומניטרי ורפואי, וגם כח אדם לסייע.

הציוד שתעביר ישראל לסוריה כולל אוהלים, שמיכות ותרופות. הבקשה להעברת הציוד התקבלה על ידי גורמים רוסים באמצעות המל"ל ומערכת הביטחון. לפי גורם מדיני בכיר, אם תתקבל בקשה לקליטה וטיפול רפואי בפצועים סוריים, זו תיענה בחיוב גם כן

שתי משלחות סיוע לאזור האסון בטורקיה צפויות לצאת הערב ומחר בבוקר, שיכללו סיוע הומניטרי רב, בשיתוף פעולה של שורת גורמי סיוע. המשלחות ייצאו מטעם משרד החוץ, המל"ל, צה"ל, רח"ל, משרד הביטחון ומשרד הבריאות. 

שר החוץ אלי כהן אמר: "כולנו משתתפים בצער העם הטורקי בעקבות הטרגדיה שעברו הלילה. שוחחתי מוקדם יותר עם עמיתי, שר החוץ הטורקי, הבעתי את צערי העמוק. אנחנו שולחים היום שתי משלחות מקצועיות מטעם מדינת ישראל עם נציגי משרד החוץ על מנת לעשות הכל כדי לסייע לנפגעים, ישראל מתייצבת היום לצד טורקיה בשעתה הקשה".

עד כה נהרגו יותר מ-1,800 בני אדם בעקבות רעש האדמה שהכה בשתי המדינות. בשעה 03:17 לפנות בוקר אירע רעש אדמה בעוצמה 7.8  בדרום טורקיה. בשעה 12:30 פקד את האזור רעש נוסף בעוצמה של 7.5 שהורגש גם בישראל.

הפופולריים