ליברמן: הישארות המס על הסוכר - התקפלות של הממשלה

ליברמן: המס על הסוכר נשאר? עוד התקפלות בממשלה
חה"כ התייחס לחשיפת כאן חדשות: גם בהריסת הבניין במזרח ירושלים התקפלו • בנוסף לדרעי - גם סמוטריץ' בוחן את הפחתת המס • ח"כ ארבל מש"ס: "התחייבנו לציבור ונקיים את ההבטחות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן, 12.09.22
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, התייחס היום (שלישי) לחשיפת כאן חדשות, שהמס על המשקאות הממותקים אמור להישאר. בריאיון לאילאיל שחר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר חבר הכנסת ליברמן כי "זו עוד התקפלות, כמו ההתקפלות בפינוי הבניין במזרח ירושלים". השר לשעבר דרעי בחן את הנושא, אך בעקבות הביקורת על הזיגזג, החליט שלא לסגת מההחלטה לבטל את המס על המשקאות ההמותקים. 

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת אביגדור ליברמן בכאן רשת ב

לדברי יו"ר ישראל ביתנו, 44 מדינות הטילו את המס הזה כדי שאנשים יהיו בריאים. "הוא לא בא נגד אף אחד", אמר חבר הכנסת מאופוזיציה. ליברמן הוסיף כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו נלחם בטרור, אלא נכנע לו ומשתף עמו פעולה. זאת, על רקע ההחלטה לדחות את הריסת המבנה הלא חוקי בשכונת וואדי קדום במזרח ירושלים, כפי שנחשף בכאן חדשות, והדחייה בפינוי חאן אל־אחמר.

ליברמן אמר עוד כי בזמנו של נתניהו שוחררו בעסקת שליט יחיא סינוואר ואלף מחבלים עם דם על הידיים, וכי "במקום לטפל בטרור - נתניהו שולח לקטאר שליחים, להתחנן שתמשיך לשלוח כסף לרצועת עזה".

על הסיכויים להידברות סביב הרפורמה המשפטית אמר חבר הכנסת כי "הידברות עם אקדח על השולחן זה לא הידברות, זה פשוט מעשה סחיטה. כל התמרונים נועדו להרדים את האנשים שמתנגדים למהלכים האלה".

גם שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בוחן את הפחתת המס רק ממשקאות דיאט. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם כי סמוטריץ׳ קיבל את הערות הציבור בימים האחרונים, ומתכנן להיפגש עם איגוד הרופאים שצפוי להציג לו את ההתנגדות להפחתת המס ממשקאות מתוקים. מסביבת שר האוצר נמסר בתגובה כי "יש למידה של הערות הציבור והנתונים. האירוע נלמד לעומק וזה בעבודה של הגורמים המקצועיים".

סמוטריץ' כבר פרסם את הצו לביטול המס על כל המשקאות המתוקים, אחת מהבטחות הדגל של המפלגות החרדיות. אך בחדשות הערב בכאן 11 פורסם אמש כי בעקבות פנייה של פורום נשות ש"ס, יו"ר המפלגה אריה דרעי צפוי לבקש להשאיר את המס על משקאות מתוקים. המס על הדיאט כן יוסר.

חבר הכנסת מש"ס משה ארבל הגיב לפרסום ואמר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית קלמן ליברמן כי "זו הייתה פניה אחת מיני רבות, אני יודע שהנושא הזה לא על הפרק, התחייבנו לציבור הבוחרים - נקיים את ההבטחות. עם זאת, יהיו תהליכי עומק כדי לצמצם את צריכת המשקאות הממותקים".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת משה ארבל בכאן רשת ב

הפופולריים