המשבר נפתר: אמסלם ימונה לשר במשרד המשפטים

המשבר נפתר: אמסלם ימונה לשר במשרד המשפטים
לאחר המחאה הפומבית, חבר הכנסת מהליכוד ייצטרף לממשלה ויכהן גם כשר לשיתוף פעולה אזורי ושר המקשר בין הממשלה לכנסת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דודי אמסלם בכנסת, יוני 2022
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם הערב (שלישי) עם חבר הכנסת דודי אמסלם כי יצטרף לממשלה כשר במשרד המשפטים, שר לשיתוף פעולה אזורי והשר המקשר בין הממשלה לכנסת. נתניהו ושר המשפטים לוין נפגשו הלילה עם אמסלם במשך כשעתיים וחצי, כדי לקבוע מה יהיו סמכויותיו במשרד המשפטים.

בחדשות הערב פורסם שלמרות המינוי, הקרב על הסמכויות במשרד המשפטים בין לוין ואמסלם עדיין לא הסתיים, ואין סיכום בנושא. נתניהו צפוי להכריע בנושא בהמשך. 


מלשכתו של אמסלם נמסר: "מתוך רצון לדאוג ולהשפיע על אופיה היהודי של המדינה והממשלה הלאומית שהוקמה בידי בנימין נתניהו וסיעות הימין, נעתר הערב חבר הכנסת דודי אמסלם לבקשתו של ראש הממשלה והצטרף לממשלת ישראל, בה יכהן כשר במשרד המשפטים, שר במשרד לשיתוף פעולה אזורי, והשר המקשר בין הממשלה לכנסת".

לפני חודש, אמסלם תקף את נתניהו על כך שלא בחר בו להיות יושב ראש הכנסת. כבר אז הוצעו לו תפקידים כדי לפתור את המשבר. עוד דווח בכאן חדשות כי אמסלם אמר למקורביו שהוא אינו פוסל הצעה לתפקיד עם זיקה לרפורמה המשפטית.

עוד אמר אמסלם: "אני לא איש של תפקידים. הייתה כאן השפלה מאוד מכוונת כלפיי. אמרתי לו (נתניהו) אתה יו"ר הליכוד ובחרו בך כראש ממשלה, אבל תזכור שאותו קהל שם אותי במקום הרביעי ברשימת הליכוד. לא באו ובחרו אותו בבית הכנסת. דרך אגב, אני לא מבקש שום דבר שלא מגיע לפי הסדר. נתת ללוין את המשפטים - אחלה, נתת לגלנט חבר שלי, נתן לכהן, מה עם דוד אמסלם? מה איתי? מה חטאי ומה פשעי? אותי לא משפילים. אותנו הספרדים לא ישפילו, אף פעם. אותנו בני עדות המזרח אף אחד לא ישפיל - גם לא ראש ממשלה מטעם הליכוד".

הפופולריים