למרות הלחץ האמריקני: הממשלה תקדם את חוק חומש

למרות הלחץ האמריקני: הממשלה תקדם את חוק חומש
הקואליציה רוצה להביא בשבוע הקרוב את החוק שאמור להסדיר את היישוב חומש שפונה בהתנתקות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חומש תהפוך לחוקית? בישיבה בשומרון מחכים עם החגיגות
צילום: חומש תהפוך לחוקית? בישיבה בשומרון מחכים עם החגיגות

ברקע המתיחות מול ארצות הברית בנושא הפיתוח והבנייה של ההתיישבות ביהודה ושומרון, בקואליציה לא מתכוונים להוריד את הראש בפני הלחץ האמריקני, כך פורסם היום (רביעי) בבוקר הזה בכאן רשת ב, הקואליציה רוצה להביא בשבוע הקרוב את החוק שאמור להסדיר את היישוב חומש שפונה בהתנתקות.

בישיבת הממשלה האחרונה העלתה שרת ההתיישבות אורית סטרוק, את הצורך הדחוף לקדם את נושא הסדרת חומש לאור הדד ליין שהציב בג"ץ, לקבלת תשובה מהמדינה מדוע הישיבה במקום לא תפונה.

בתגובה לדברים, עדכן אותה שר המשפטים יריב לוין, שהצעת החוק בעניין עולה כבר ביום ראשון הקרוב להצבעה בוועדת שרים לחקיקה וביום רביעי בעוד שבוע היא תעלה להצבעה בקריאה טרומית בכנסת. לוין גם הבטיח שהחוק יקודם בעדיפות גבוהה וגם ראש הממשלה בנימין נתניהו, אישר שאכן כך. 

בני גל, ממקימי "מטה חומש תחילה" מסר בתגובה לפרסום כאן חדשות: "ביטול חוק ההתנתקות הוא המעשה הנכון, הערכי והציוני שיש לעשות. ממשלת ישראל התחייבה שהחוק יבוטל ואני מחזק את ידי ממשלת ישראל וסומך עליה שאכן כך יקרה".

שמואל וונדי, מנכ"ל ישיבת חומש הוסיף: "שמחים שהצעת החוק עולה כבר בשבוע הבא. זו בשורה משמחת ומרגשת. אנו מודים לכל העוסקים בסוגייה ולראשי הקואליציה שהם עומדים בהבטחותם. אין צודק מזה, אין נכון מזה ואין מוסרי מזה, חייבים להסיר את החרפה של חוק ההתנתקות מספר החוקים של מדינת ישראל, ובעזרת השם אנחנו בדרך לשם בקרוב".

הפופולריים