אחרי המהומה: יו"ר ועדת החוקה רוטמן דחה את ההצבעה על חלקים מהרפורמה

ההצבעה בוועדת החוקה על חלקים מהרפורמה נדחתה
הדיון התמקד בשינויים בוועדה למינוי שופטים ובאיסור על בג"ץ לפסול חוקי יסוד. ביש עתיד קיבלו בשביעות רצון את ההחלטה: "סיכלנו שוב את קידום ההפיכה המשטרית של נתניהו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה רוטמן בוועדת החוקה 07.02.23
צילום: צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

לאחר שוועדת החוקה התכנסה היום (רביעי) לדיון נוסף על חלקים ברפורמה המשפטית, הודיע יו"ר הוועדה חבר הכנסת שמחה רוטמן כי לא תתקיים היום ההצבעה. הדיונים סבבו סביב השינויים בוועדה למינוי שופטים והאיסור על בג"ץ לפסול חוקי יסוד. בשבוע שעבר פורסם בכאן חדשות שבקואליציה החליטו לפצל את הדיונים ברפורמה ולהתמקד קודם בשני הסעיפים האלו, כדי להעבירם במליאה מוקדם יותר.

ביש עתיד קיבלו בשביעות רצון את דחיית ההצבעה בוועדה. מהמפלגה נמסר: "עוד יום מוצלח במאבק על עתיד המדינה. אחרי עוד פיליבסטר ושיתוף פעולה מעולה של כל חברי האופוזיציה, סיכלנו שוב את קידום ההפיכה המשטרית של נתניהו וחבריו המושחתים. לא נעצור. לא נוותר".

חבר הכנסת חנוך מילביצקי אמר בפתח הדיון: "בית המשפט העליון הפך לסניף מפלגתי של השקפת עולם קיצונית. אי אפשר לסמוך על השופטים שיימנו את עצמם. הצד השני לא מנהל דיון ורק מנסה לייצר דה לגיטימציה. לא קיבלנו שום מסמך מהאופוזיציה שמציע משהו אחר". חברת הכנסת מרב מיכאלי מהעבודה הגיבה: "אסור לנהל איתכם משא ומתן על הרפורמה כי לא באתם בתום לב. רפורמה לא עושים בעשר דקות, אתם באים לרמוס". 

בחדשות הערב פורסם אתמול שהדיון בוועדה הוקדם במטרה לסיים היום את ההצבעות בוועדה על שינוי הרכב הוועדה למינוי שופטים. באופוזיציה מתכננים לעכב את הדיון, ואם יהיו הצבעות, לפחות חלק מחברי האופוזיציה צפויים להחרים אותן.

היועץ המשפטי לוועדה דרש אתמול לקבוע בחקיקה את תוכנם והליך חקיקתם של חוקי יסוד כחלק מהתיקון, כדי שהקואליציה לא תוכל להגדיר כל חקיקה כחקיקת יסוד ו"לחסן" אותה מפני ביקורת שיפוטית. חבר הכנסת רוטמן החליט שלא לתקן את הצעת החוק בשל הביקורת, והיא תובא להצבעה בנוסח המקורי שהוצג אתמול. 

הפופולריים