ראשי הקואליציה: הדיון בנבצרות - הפיכה צבאית

ראשי הקואליציה: הדיון בנבצרות - הפיכה צבאית
הודעה חריפה של ראש המפלגות: "מדובר בניסיון הדחה לא חוקי של ראש ממשלה מכהן" | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו 06.02.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראשי הקואליציה התייחסו היום (שבת) להוראת בג"ץ להשיב לעתירה הדורשת להוציא את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנבצרות. ראשי המפלגות אמרו כי "הדיון בנבצרות הוא כמו הפיכה צבאית, ניסיון הדחה לא חוקי בחוסר סמכות".

עוד כתבו כי ״אין לאף גורם משפטי, כולל לבג"ץ, אפילו שבריר של הסמכה בחוק לפעולה שכזו. רק העם יבחר את ראש הממשלה. ורק העם, באמצעות נציגיו בכנסת, יחליט אם להפסיק את כהונתו. העם ונציגיו לא יקבלו לעולם דיון משפטי על אפשרות של הפיכה. הם לא יקבלו לעולם ביטול משפטי בלתי חוקי של הבחירות ושל ריבונות העם. שליחת יד בדמוקרטיה הישראלית היא מעשה שדגל שחור מתנוסס מעליו גם כשהיא נעשית בכסות של גלימות המשפט״.

על ההצהרה חתמו שר המשפטים יריב לוין בשם הליכוד, אריה דרעי בשם ש״ס, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בשם הציונות הדתית, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר בשם עוצמה יהודית, שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף בשם אגודת ישראל, יו"ר ועדת הכספים משה גפני בשם דגל התורה וסגן השר אבי מעוז בשם נעם.

ראש האופוזיציה יאיר לפיד תקף את הקואליציה וכתב כי "24 שעות אחרי פיגוע נורא שגבה חיי שני ילדים ובחור צעיר נוסף ואחרי עוד ירי לעבר תושבי הדרום מרצועת עזה במה בוחרים לעסוק ראשי הקואליציה המנותקים? בבעיות המשפטיות של ראש הממשלה. יותר מכל דבר אחר זה מוכיח למה ראש ממשלה עם כתבי אישום ושרים שהם עבריינים מורשעים לא יכולים להמשיך לכהן. כי הם עסוקים רק בעצמם ורק באינטרסים האישיים שלהם. מציע לראשי הקואליציה לעצור את החקיקה המטורפת ולהתחיל לעסוק במדינת ישראל".

בג"ץ הורה אתמול לראש הממשלה וליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה להגיב בתוך כחודש לעתירה הדורשת להוציא את נתניהו לנבצרות. את העתירה הגישה התנועה לאיכות השלטון, בטענה שיש להכריז נבצרות על ראש הממשלה בשל המשפט שמתנהל בעניינו. 

כחלק מהעתירה, ביקשה התנועה לאיכות השלטון שייצא צו ביניים שיימנע את מינויו של חבר הכנסת דוד אמסלם לשר המשרד המשפטים עד להכרעה. גם אמסלם אמור להשיב לעתירה עד ל-12 במרץ. 

בכאן חדשות פורסם בחודש שעבר שבפרקליטות ובלשכת היועצת המשפטית לממשלה לא שוללים מהלך הוצאה לנבצרות של נתניהו. המהלך נבחן על ידי שני הגופים, מכיוון שנתניהו נמצא בניגוד עניינים לטענתם, בעקבות קידום הרפורמה המשפטית. 

הפופולריים