לוין: "חבורת משפטנים פועלת להוציא את נתניהו לנבצרות"

לוין: משפטנים פועלים להוציא את רה"מ לנבצרות
שר המשפטים: "השותפים הם אלה שמובילים את ההתנגדות לרפורמה - התנועה לאיכות השלטון, היועמ"שית ושופטת העליון". יו"ר התנועה לאיכות השלטון הגיב: "קורא לשר להתנצל או להוריד את החסינות ונבדוק אם דבריו עומדים במבחן משפטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 יריב לוין
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ברקע הדיון בבג"ץ בעתירה שדורשת להוציא את נתניהו לנבצרות, שר המשפטים יריב לוין אמר הבוקר (ראשון): "חבורה של משפטנים שאינם מכבדים את תוצאות הבחירות פועלים כדי לבצע הפיכה שלטונית ולהוציא את ראש הממשלה נתניהו לנבצרות".

לוין המשיך: "לא פלא שהשותפים למהלך הזה הם אותם אלה שמובילים את ההתנגדות לרפורמה המשפטית. ארגון השמאל המכונה התנועה לאיכות השלטון, היועצת המשפטית לממשלה ושופטת בית המשפט העליון. ניסיון להדיח ראש ממשלה בניגוד לחוק, תוך רמיסת הבחירה הדמוקרטית, אינו שונה מהפיכה שמתבצעת באמצעות טנקים. הכוונה אותה כוונה, והתוצאה אותה תוצאה". 

יו"ר התנועה לאיכות השלטון אליעד שרגא הגיב לדברי לוין ואמר: "התנועה לאיכות השלטון פועלת לשמירה על שלטון החוק, משמאל ומימין. ההאשמה המופרכת כאילו מדובר בארגון שמאל לא מחזיקה מים". שרגא קרא לשר המשפטים להתנצל על דבריו "או לחילופין להוריד את החסינות, ואז נבדוק אם דבריו עומדים במבחן משפטי". 

ראשי מפלגות הקואליציה רצו להעלות את נושא נבצרות נתניהו כבר היום בישיבת הממשלה. השר לוין ביקש עוד זמן כדי להכין הצעת החלטה בנושא. ביום שישי בג"ץ הורה לממשלה, לראש הממשלה וליועצת המשפטית לממשלה להגיב בתוך חודש על העתירה שהגישה התנועה לאיכות השלטון בדרישה להוציא את נתניהו לנבצרות. העותרים ביקשו להוציא צו ביניים שיעכב את מינויו של דוד אמסלם לשר במשרד המשפטים עד להכרעה בעתירה. 

הפופולריים