ראשי הקואליציה החליטו: המס על השתייה המתוקה יבוטל

ראשי הקואליציה החליטו: מס השתייה המתוקה יבוטל
יו"ר ש"ס אריה דרעי: ״הבטחנו לבטל את המס הפוגעני הזה וכך נעשה״
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שתייה מתוקה
צילום: Nati Shohat/Flash90

ראשי הקואיליציה החליטו היום (ראשון) לבטל באופן גורף את המס על השתייה המתוקה, כפי שהתחייבו בש"ס. יו"ר המפלגה אריה דרעי אמר בעקבות ההחלטה: "הבטחנו לבטל את המס הפוגעני הזה וכך נעשה״. 

בשבוע שעבר פורסם בכאן 11 כי בעקבות פנייה של פורום נשות ש"ס וחוות דעת חריפה של משרד הבריאות נגד המהלך, השר לשעבר דרעי בוחן להשאיר את המס, ולהסיר רק את המס על משקאות הדיאט. חבר הכנסת מש"ס משה ארבל הגיב לפרסום ואמר בריאיון  בתוכנית קלמן ליברמן כי "זו הייתה פניה אחת מיני רבות, אני יודע שהנושא הזה לא על הפרק, התחייבנו לציבור הבוחרים - נקיים את ההבטחות. עם זאת, יהיו תהליכי עומק כדי לצמצם את צריכת המשקאות הממותקים".

המס על "שמחת החיים" | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

בתגובה לפרסום בכאן חדשות, יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר: ״המס שהטיל ליברמן על השתיה המתוקה לא נבע מדאגה לבריאות הציבור שלנו אלא ממטרה מכוונת לפגוע בו בכיס. הבטחנו לבטל את המס הזה וכך בכוונתנו לעשות. עם זאת, בשבועות האחרונים אני מקבל פניות רבות ממשפחות והורים רבים המביעים דאגה מהנזקים הרפואיים החמורים מצריכה מוגברת של השתיה המתוקה. בשל כך, במקביל להורדת המס, אני בוחן לקדם יוזמות הסברה ופעולות נוספות כדי לחדד את הנושא הבריאותי״.

הפופולריים