בליכוד הגישו תלונה נגד רון חולדאי: "הסית לאלימות ומרד אזרחי"

הוגשה תלונה נגד חולדאי: "הסית לאלימות ומרד"
אחרי שאמר בהפגנה בירושלים ש"דיקטטורות חוזרות להיות דמוקרטיות רק עם שפיכות דמים", בליכוד החליטו לפנות למשטרה נגד ראש עיריית תל אביב • בן גביר: "היועמ"שית חייבת להורות על חקירה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חולדאי
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מפלגת הליכוד הגישה היום (שני) תלונה נגד ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, בעקבות דברים שנויים במחלוקת שהשמיע במהלך הפגנה בירושלים - "הסית לאלימות ומרד אזרחי". במהלך ההפגנה, אמר חולדאי לרשת 13: "מדינות הפכו להיות דיקטטורות באמצעות הליך דמוקרטי - הן חוזרות להיות דמוקרטיות עם שפיכות דמים".

מוקדם יותר היום, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר וגורמים פוליטיים נוספים דרשו מהיועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, לפתוח בחקירה נגד ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. לדבריו של השר בן גביר: "היועצת המשפטית לממשלה חייבת להורות באופן מיידי על חקירה נגד רון חולדאי. לראש עיריית תל אביב אין חסינות ופריבילגיה להסית לרצח. הקריאה שלו היא חמורה והוא חייב לעמוד לדין".

בהמשך, הבהיר ראש עיריית ת"א את דבריו וכתב: "אסביר את דבריי, כי יש מי שמסלפים אותם במכוון לתועלת אישית. בריאיון דיברתי על אמת היסטורית כואבת. האחריות למניעת שפיכות דמים היא על אלו שמחליטים בכנסת והופכים את ישראל לדיקטטורה. עליהם החובה להפסיק את תהליך החקיקה, להגיע להידברות ולמנוע זאת".

במהלך היום התקיימו הפגנות ברחבי הארץ נגד חוקי הרפורמה במערכת המשפט שעלו לדיון בוועדת החוקה. עשרות אלפים הגיעו לרחבת הכנסת. יותר מ-300 חברות הייטק הודיעו כי יאפשרו לעובדיהן שלא להגיע לעבודה ולמחות, חלקן אף מימנו הסעות ויש כאלו שגם סגרו את שערי החברה. עומסים בדרכים לבירה.

הפופולריים