לוין ורוטמן: "קוראים ללפיד וגנץ - בואו נדבר הערב ללא תנאים מוקדמים"

רוטמן ולוין קראו ללפיד להידברות - כך הוא הגיב
לפיד התעקש: "התנאי ההכרחי להידברות - עצירה מיידית של החקיקה" • נתניהו לראשי האופוזיציה: "תפסיקו לדרדר בכוונה את המדינה לאנרכיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יריב לוין ויאיר לפיד
צילום: צילום: יונתן זינדל ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים יריב לוין ויו״ר ועדת החוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן קראו היום (שני) לראש האופוזיציה יאיר לפיד וחבר הכנסת בני גנץ לתאם פגישה משותפת אצל נשיא המדינה יצחק הרצוג "עוד הערב ללא תנאים מוקדמים". לפיד הגיב: "התנאי ההכרחי לתחילת דיאלוג לאומי הוא עצירה מיידית של כל תהליכי החקיקה לזמן קצוב שבו תתקיים ההידברות בתיווך הנשיא".

ברקע הפגנות הענק ברחבי הארץ נגד הרפורמה המשפטית והמהומות בוועדת החוקה, חוק ומשפט, ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הצהרה בה קרא לראשי האופוזיציה "תפסיקו לדרדר בכוונה את המדינה לאנרכיה. גלו אחריות ומנהיגות". ראש האופוזיציה יאיר לפיד הגיב: "אובדן האחדות בעם הוא תוצר ישיר של ההסתה הבלתי פוסקת שלך. תעצור את החקיקה ההרסנית הזו ותראה איך הסדר יחזור".

הקרב על הדמוקרטיה | האזינו לעוד יום

בתוך זאת, הבוקר פנה נתניהו ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בבקשה לעסוק במתווה הרפורמה שהציג אמש נשיא המדינה יצחק הרצוג. לטענת גורם בסביבתו של ראש הממשלה, בהרב מיארה סירבה לבקשה ולכן הוא מנוע מלהתבטא בנושא.

במהלך היום התקיימו הפגנות ברחבי הארץ נגד חוקי הרפורמה שעלו לדיון בוועדת החוקה. עשרות אלפים הגיעו לרחבת הכנסת ויותר מ-300 חברות הייטק הודיעו כי יאפשרו לעובדיהן שלא להגיע לעבודה ולמחות, חלקן אף מימנו הסעות ויש כאלו שגם סגרו את שערי החברה.

במקביל למחאות הענק, דיון סוער התקיים היום בוועדת חוק, חוקה ומשפט, שאישרה החלק הראשון של הרפורמה לקראת קריאה ראשונה. הצעת החוק קובעת את ההרכב המחודש של הוועדה למינוי שופטים ואת האיסור על בג"ץ לפסול חוקי יסוד של הכנסת. הצעת החוק קובעת את ההרכב המחודש של הוועדה למינוי שופטים ואת האיסור על בג"ץ לפסול חוקי יסוד של הכנסת.

דודי אמסלם במליאה: נעשה את המהפכה על אפכם וחמתכם, מי שיעבור על החוק יישב בבית סוהר

הפופולריים