החקיקה תיעצר? גנץ: "מתקשה לראות את זה קורה"

החקיקה תיעצר? גנץ: "מתקשה לראות את זה קורה"
אחרי הפגישה עם הרצוג, יו"ר המחנה הממלכתי לא מוותר על דרישת ראשי האופוזיציה לעצור את החקיקה: "אנחנו מדברים בבוקר יום רביעי, אז החל מיום שני נהיה מאויימים מחדש?" • התחדשו הדיונים בוועדת החוקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ אמר הבוקר (רביעי) בריאיון עם אריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי גם לאחר פגישת התיווך עם הנשיא הרצוג הוא עדיין לא רואה בסיס להידברות על הרפורמה המשפטית, בעקבות המשך הסירוב של יו"ר ועדת חוקה שמחה רוטמן ושר המשפטים לוין לעצור את החקיקה.

האזינו לריאיון עם בני גנץ

בריאיון עם אריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" אמר גנץ: "צריך לראות שהתנאים מאפשרים שיח, והבסיס לזה הוא עצירה מוחלטת של תהליך החקיקה. מתקשה לראות את זה קורה. אני חושב שהשעות הקרובות יגידו לנו". 

גנץ קרא לנתניהו להורות ללוין על עצירה מוחלטת של החקיקה, ולא התרשם מההודעה כי החוק יעלה להצבעה רק בשבוע הבא: "זה לא בסיס שממנו אפשר לקיים שיח מסודר על מנת להגיע להסכמות. לצערי לא קיבלנו את העניין הזה והדחייה לשבוע הבא, צריך לראות שהיא עצירה מוחלטת וקבועה, כי בעצם, הרי מה ההבדל, אתה בא ואומר אנחנו מדברים בבוקר יום רביעי, אז החל מיום שני נהיה מאויימים מחדש?".

"נתניהו אחראי למה שקורה במדינה, הוא ראש הממשלה", אמר גנץ. "זה שאנשים נמצאים בפרונט המשפטי כמו שיש אנשים שנמצאים בפרונט הכאוס הביטחוני בצורה של בן גביר לא משחרר אותו מאחריות". בתוך כך קרא :להנחות אותם פשוט לעצור את הדברים ולשבת עם אנשים לדבר, נדמה לי שזה לגמרי בתחום היכולות שלו".

עוד התייחס גנץ גם להכשרת המאחזים וההודעה על בנייה של אלפי יחידות דיור ביהודה ושומרון: "אני חושב שהרעש הגדול שעושים סביב העניין הזה עושה רעש על דברים שהם לא חדשים ובסוף יפריע למפעל ההתיישבות. את ההתיישבות צריך לחזק ואנחנו צריכים לעשות את זה באופן שלא הופך אותנו למדינה דו לאומית ומשמר את היחסים עם הפלסטינים". 

הדיונים בוועדת החוקה על הרפורמה המשפטית התחדשו

התחדשו דיוני ועדת החוקה סביב החלק השני של הרפורמה המשפטית שעוסק בפסקת ההתגברות וביכולת של בג"צ לפסול חוקים של הכנסת.

ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד אמר לחברי הקואליציה: "אם תמשיכו בתהליך הזה והרפורמה תאושר והכסף יתחיל לצאת מכאן, לא יהיה לכם כסף כדי לתפעל את הקואליציה הזו. לא יהיה כסף לתלמידי הישיבות. לא יהיה כסף כדי להחזיק את הקואליציה שלכם".

ח"כ חנוך מילביצקי מהליכוד השיב כי "הדרישה לעצור את הרפורמה היא לא נכונה ולא לגיטימית. כשאתם הייתם בשלטון לא שקלתם לרגע לעשות את זה. אנחנו נחושים להעביר את הרפורמה. אנחנו יודעים בדיוק מה המשמעויות שלה. הניסיונות להציג את אנשי הליכוד ככאלו שלא מבינים בנושא הזה לא יצליחו. הבעיה המרכזית בחוסר היכולת לתקשר איתכם היא שאתם לא רואים בנו אנשים שווים לכם מבחינת התבונה ומבחינת הדעות וכאנשים שיכולים לנהל את המדינה".

הפופולריים