השרה סטרוק: "הוויכוח על הסמכויות במשרד הביטחון יוכרע היום"

סטרוק: ויכוח הסמכויות במשרד הביטחון יוכרע
שרת ההתיישבות טוענת כי "נעקרו 1,000 עצים יותר מדי" בעקירת המטעים בבנימין הבוקר. לדבריה, העקירה נעשתה בניגוד להנחית בעל הסמכויות לכך במשרד הביטחון, השר בצלאל סמוטריץ'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורית סטרוק
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת ההתיישבות אורית סטרוק אמרה היום (רביעי) כי הוויכוח על הסמכויות במשרד הביטחון בין שר הביטחון יואב גלנט מהליכוד והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' מהציונות הדתית - יוכרע היום. בריאיון לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב עם יערה שפירא, אמרה השרה כי "לא יכול להיות מצב שהנחיה של השר שקיבל את הסמכות תבוטל ע''י שר אחר,  עברנו היום את הקו האדום". 

האזינו לריאיון המלא בחצי היום בכאן רשת ב

סטרוק אמרה את הדברים לאחר פינוי המטעים בבנימין. כוחות גדולים של משמר הגבול והמנהל האזרחי עקרו הבוקר כ-1,100 עצים במטעים בעמק שילה בבנימין. במקום התפתחו עימותים אלימים בין פעילי ימין שמתנגדים לעקירה לבין כוחות הביטחון. רגע לפני סיום הפינוי, ברקע המתקפה החריפה מצד בצלאל סמוטריץ', שר במשרד הביטחון, הורה ראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור את עקירת העצים הבודדים שעוד נותרו במטע.

"אירוע חמור מאוד", אמרה השרה סטרוק על עקירת המטעים. "לפני חודש סמוטריץ' הנחה לבטל את הצו לאור סמכויותיו ביום השבעת הממשלה בכנסת. אחרי ההנחיה הגיע השר גלנט והורה לבל את ההנחייה של בעל הסמכות. זה לא יכול להימשך בצורה הזו. לכל שר יש את הסמכויות שלו ולא יכול להיות מצב שהנחיה של השר שקיבל את הסמכות מעמידה במצב קשה מאוד את הדרגים הפיקודיים בצה"ל ומקבלים הנחיה סותרת. הוויכוח על הסמכויות יסתיים היום. הוא יוכרע בדרך אחת - ההסכם הקואליציוני ימומש. מבחינתנו, עברנו את הקו האדום - יותר מזה לא יהיה. אני קובעת עכשיו שהאירוע הזה ייגמר היום. נעקרו 1,000 עצים יותר מדי". 

הפופולריים