נתניהו נפגש עם גלנט בנוגע להעברת סמכויות לסמוטריץ'

העברת הסמכויות לסמוטריץ': נתניהו וגלנט נפגשו
סמוטריץ' דורש לקבל את סמכויות המינהל האזרחי | הצטרפו לחדשות הערב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאחז גופנה פינוי, 12.2.23
צילום: ללא קרדיט

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט נפגשו בנוגע להעברת הסמכויות על המנהל האזרחי לבצלאל סמוטריץ' ברקע פינוי המאחזים בשבועות האחרונים והעתקת מטע בעמק שילה בבנימין. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11.

במוקד המחלוקת - הקרב על אישורי הבנייה ביהודה ושומרון. האישורים נחשבים לנושא מדיני-ביטחוני רגיש. סמוטריץ׳ דורש שליטה מלאה בנושא.

כוחות גדולים של מג"ב והמנהל האזרחי עקרו הבוקר יותר מאלף עצים במטעים של יהודי. במקום התפתחו עימותים אלימים בין פעילי ימין שמתנגדים לעקירה לבין כוחות הביטחון. רגע לפני סיום הפינוי, ברקע המתקפה החריפה מצד סמוטריץ', סגן שר במשרד הביטחון, הורה ראש הממשלה לעצור את עקירת העצים הבודדים שעוד נותרו במטע.

מעמד חוקי היסוד | האזינו לעוד יום

בתוך כך, מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, התייחס לאירועים בשילה ותקף את בן גביר: "משמר הגבול הינו חיל שומר חוק ואוכף חוק. לא אאפשר לאף אחד להפוך את הלוחמים לשק החבטות ולנהל שיח פוגעני העלול לפגוע במענה המבצעי והמקצועי שלוחמי החיל נדרשים לו כבר שבעה עשורים בהגנה ובשמירה על ביטחונם של אזרחי ישראל". גורם במשטרה הגיב על דברי מפקד מג"ב: עושים עלינו סיבוב פוליטי, אם מפקד מג"ב לא היה אומר את הדברים בצורה ברורה זה היה נמשך.

הפופולריים