פומפאו: "ישראל אינה אומה כובשת"

פומפאו: "ישראל אינה אומה כובשת"
שר החוץ האמריקני לשעבר בהסכת: "אבו מאזן הוא טרוריסט ידוע, אין מה לחכות לו" • הוא הוסיף כי "כנוצרי אוונגליסטי אני משוכנע – ארץ זו היא מולדתם החוקית של העם היהודי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייק פומפאו, 15.06.20
צילום: צילום: רויטרס

שר החוץ האמריקני לשעבר מייק פומפאו התייחס היום (חמישי) בהסכת One Decision לסכסוך הישראלי-פלסטיני. הוא על שליטת ישראל בשטחי יהודה ושומרון ואמר כי "ישראל אינה אומה כובשת, ארץ זו היא זכות אבותם". הוא הוסיף כי אבו מאזן הוא "טרוריסט ידוע, אין מה להמתין לו שיאות לשרטט קווים על מפות". 

פומפאו אמר בהסכת שאמונתו הדתית, האינטרסים האסטרטגיים של ארצות הברית וראייתו את הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס כ"טרוריסט ידוע" – היוותה את הבסיס להתנהלותו בנושא כשהיה בתפקיד בממשל טרמפ. מה שכלל שינוי במדיניות האמריקנית מתיווך בפתרון שתי המדינות לעבר צידוד בישראל.

"ישראל אינה אומה כובשת. כנוצרי אוונגליסטי, אני משוכנע על-ידי קריאתי את התנ"ך ש-3,000 שנה מאז, למרות הכחשות של כה רבים, ארץ זו היא מולדתם החוקית של העם היהודי", אמר פומפאו. "אני בעד תוצאה שתבצר ביטחון ישראל ותשפר החיים של כולם באזור".

פומפאו הוסיף שהאינטרסים האמריקנים הם לתמוך בישראל בכל מצב פוליטי והאשים את הפלסטינים בכישלון שיחות השלום. "מה באינטרס הטוב ביותר של ישראל? לשבת ולחכות לאבו מאזן, טרוריסט ידוע שהרג אנשים רבים ומרובים,  שישרטט קו על מפה? זה מה שמשרד החוץ האמריקאי יעשה", הוסיף פומפאו. 

הוא הוסיף: "שר החוץ האמריקאי הקודם הלך הלוך ושוב מתל אביב לרמאללה וניסה לשרטט קווים על מפות. אנחנו אמרנו: 'זה לא באינטרס המיטבי של ישראל. הבה נלך וניצור שלום'. וכך עשינו". 

הריאיון היה לקראת פרסום הספר "לעולם לא לוותר על שעל: להאבק על אמריקה שאני אוהב", שתדלק השערות כי פומפאו מניח יסודות לריצה לנשיאות. השבוע הכריזה מי שכיהנה כשגרירות ארצות הברית לאו"ם בזמן ממשל טראמפ, ניקי היילי, על ריצתה למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות. גם סגן-הנשיא לשעבר פנס מוזכר כמי שעשוי להתמודד.

הפופולריים