המפכ"ל יפוטר? ח"כ פוגל: אם לא יפנים את הסגנון החדש - אז אין ברירה

פוגל: אם המפכ"ל לא יתרגל לשינוי - ייתכן שיודח
חה"כ מעוצמה יהודית לכאן לרשת ב על הניסיונות לעצור את המבצע של בן גביר במזרח י-ם: אין הבדל בין רה"מ ושר הביטחון הנוכחיים לאלה הקודמים • על הרפורמה המשפטית: לא יכול להיות שממשלת "ימין על מלא" מתנהגת כאילו יש לה רק משימה אחת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפכ"ל שבתאי ואיתמר בן גביר בדיון על השינוי בחוק המשטרה 14.12.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת צביקה פוגל התייחס היום (שישי) בריאיון עם זאב קם בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב לאפשרות שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ידיח את המפכ"ל יעקב שבתאי ואמר כי "אם הוא לא יהיה מוכן להתרגל לסגנון החדש, אז אין ברירה". חבר הכנסת מעוצמה יהודית הוסיף כי המפכ"ל צריך "לפעול במדויק לפי המדיניות שמגדיר לו נבחר הציבור".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ פוגל

דברים אלה מגיעים בצל המתיחות המחריפה בין צמרת המשטרה לבן גביר, אשר באה לידי ביטוי גם בדרישות השר לגבי אופן טיפול המשטרה בהפגנות נגד הרפורמה המשפטית ובדרישותיו בנוגע לטיפול בטרור במזרח ירושלים. לדברי פוגל במשרד לביטחון לאומי "לא שואפים" להגיע למצב בו שבתאי יפוטר. "אם צריך מידי פעם קצת ליישר לו את הקו, אז ניישר לו את הקו. זה נראה לי בסדר גמור", אמר.

בדבריו בכאן רשת ב התייחס פוגל גם לפרסום כאן חדשות אמש על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו שלח את מזכירו הצבאי שישכנע את בן גביר להפסיק את המבצע במזרח ירושלים. חבר הכנסת מתח ביקורת על חברי הקבינט הביטחוני ואמר כי "אין הבדל בין ראש הממשלה ושר הביטחון הנוכחיים לראש הממשלה ושר הביטחון הקודמים".

פוגל הוסיף בביקורת ואמר כי "מי שחושב שהאצבע שלי מורמת לכל דבר שהם רוצים, אבל אנחנו לא נקבל את מה שאנחנו דוחפים אליו ובשבילו נבחרנו, טועה". כמו כן אמר חבר הכנסת כי הממשלה מתנהגת "כאילו יש לה רק משימה אחת" - הרפורמה המשפטית.

הפופולריים