תיעוד: משלחת ישראלית סולקה מפסגת ראשי מדינות האיחוד האפריקאי

משלחת ישראלית סולקה מפסגת האיחוד האפריקאי
לדברי משרד החוץ הישראלי, היא הוצאה למרות "מעמדה כמשקיפה בעלת תגי כניסה". עוד נמסר מהמשרד כי ישראל "רואה בחומרה" את התקרית וכי איראן יזמה את המהלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משלחת ישראלית סולקה מפסגת ראשי מדינות האיחוד האפריקאי
צילום: משלחת ישראלית סולקה מפסגת ראשי מדינות האיחוד האפריקאי

משלחת ישראלית, ובראשה סמנכ"לית אפריקה במשרד החוץ שרון בר לי, סולקה היום (שבת) מאולם פסגת ראשי מדינות האיחוד האפריקאי ה-36 באדיס אבבה. לדברי משרד החוץ הישראלי, היא הוצאה למרות "מעמדה כמשקיפה בעלת תגי כניסה". עוד נמסר מהמשרד כי ישראל "רואה בחומרה" את התקרית.

בנוסף נכתב בהודעת משרד החוץ כי "מצער לראות שהאיחוד האפריקאי נלקח כבן ערובה על ידי מספר קטן של מדינות קיצוניות, כמו אלג׳יר ודרום אפריקה, המונעות משנאה ונשלטות על ידי איראן. אנחנו קוראים למדינות אפריקה לעמוד מול הפעולות הללו הפוגעות בארגון האיחוד האפריקאי עצמו וביבשת כולה".

משרד החוץ הגיב כי הוא רואה את התקרית בחומרה. ממונה שגרירות דרום אפריקה בישראל, יזומן השבוע לשיחת נזיפה עם מנכ״ל משרד החוץ רונן לוי. לדבריהם הניסיון לבטל את מעמד המשקיפה של ישראל הוא "חסר כל בסיס בחוקיו של ארגון האיחוד האפריקני". יתר על כן, לאחר התקרית קיימו נציגי ישראל סבב שיחות עם מדינות האיחוד האפריקאי, והתברר כי יש רוב התומך בישראל.

הפופולריים