בלינקן לנתניהו: ארה"ב מתנגדת לצעדים חד-צדדיים שמסלימים את המתיחות

בלינקן שוחח עם רה"מ: מתנגדים לצעדים חד-צדדיים
שר החוץ האמריקני שוחח עם ראש הממשלה בטלפון, ברקע המתיחות הביטחונית, ואמר כי הוא מצפה מישראל לפעול למניעת הסלמה בשטח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ובלינקן
צילום: צילום: רויטרס, יונתן זינדל פלאש 90

מגעים בין ארה"ב לפלסטינים כדי למנוע הצעת החלטה בנוגע להתנחלויות במועצת הביטחון ביום שני, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב. כחלק מכך, שר החוץ בלינקן שוחח עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ועם רה"מ נתניהו. המדינות החברות במועצת הביטחון דנות בטיוטה אותה מנסחת איחוד האמירויות, בשיתוף פעולה עם הנציג הפלסטיני לאו"ם. לפחות כרגע, נראה שכן תהיה הצבעה בנושא.

משרד החוץ האמריקני הודיע היום כי שר החוץ של ארצות הברית, אנתוני בלינקן, שוחח בטלפון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בהודעה נמסר כי בלינקן הבהיר לנתניהו בשיחתם כי ארה"ב תומכת בפתרון שתי המדינות ומתנגדת למדיניות שמסכנת פתרון זה. בנוסף, הדגיש השר את הצורך הדחוף בכך שישראל והפלסטינים ינקטו אמצעים להחזיר את השקט, ושב על התנגדותה של ארצו לנקיטת צעדים חד-צדדיים שרק "מסלימים את המתיחות".

בהודעה נמסר כי מלבד נושאים אלה, בלינקן ונתניהו דנו גם בנושאים אזוריים אחרים - ביניהם הסוגייה האיראנית, וששר החוץ האמריקני הדגיש את תמיכתה הבלתי-מעורערת של ארה״ב בביטחונה של ישראל.

בשבוע שעבר תקף בלינקן בחריפות את כוונת הממשלה לקדם הסדרה של תשעה מאחזים ביהודה ושומרון. "אנחנו מודאגים מהחלטת ישראל לקדם 10,000 יחידות דיור ולהתחיל בתהליך הכשרה של המאחזים בשטחים", אמר בלינקן. גורם מדיני בכיר הגיב: לא הופתענו מעמדת ארצות הברית בנוגע למאחזים, חילוקי דעות לא יפגעו בברית האיתנה בין ישראל לארצות הברית.

 

הפופולריים