נתניהו: בן גביר יעמוד בראש צוות שיילחם בהסתה נגדנו

רה"מ: בן גביר יוביל צוות שיילחם בהסתה נגדנו
רה"מ עונה לנסראללה: אל תבנה על מלחמת אחים - זה לא יקרה, צריך לקבל הכרעות • על דברי ניידס: "אני מרגיע את ידידינו - היינו ונישאר דמוקרטיה חזקה ותוססת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי "מול חזית הטרור, בנוסף לפעולות וחוקים שאנו מקדמים נגד המחבלים וסביבתם הקרובה, אנחנו פועלים במשנה מרץ גם נגד ההסתה". במסגרת מאבק זה, נתניהו הודיע כי יוקם "צוות לטיפול במסיתים למעשי רצח נגדנו", שבראשו יעמוד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

"צוות העל" יכלול שלושה צוותי משנה: צוות אכיפה, שיהיה אחראי על אישורים לפתיחה בחקירה והעמדה לדין;  צוות מודיעין שתפקידו לבחון אפשרויות ולטייב יכולות איסוף וניטור ברשתות החברתיות, להצביע על מגמות ולהציף אירועים קונקרטיים; וצוות כלים משפטיים, שתפקידו לעסוק בבחינת המצב המשפטי הקיים והצפת תובנות והמלצות למתן כלים משפטיים שיאפשרו מענה אפקטיבי לאיומים ולאתגרים בהתמודדות עם ההסתות ברשת.

עושים סדר: הרפורמה המשפטית של השר לוין

בהצעה להקמת הוועדה נכתב: "רצף הפיגועים הרצחני, שאירעו לאחרונה על ידי צעירים מאוד, חלקם בני 14-13 אשר להערכת גופי המודיעין, פעלו מתוך חיקוי והשראה, בהשפעת תכנים מסיתים ברשתות החברתיות".

בנוסף התייחס נתניהו לדבריו של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ביום חמישי, שאמר ביחס לרפורמה המשפטית כי הממשלה בישראל דוחפת להתנגשות פנימית. נתניהו אמר: "אל תבנה על מלחמת אחים - זה לא יקרה. ישראל היא דמקורטיה, לפעמים צריך לקבל הכרעות". עוד התייחס לדבריו של שגריר ארצות הברית בישראל תום ניידס, שקרא לו לבלום את חקיקת הרפורמה המשפטית: "ישראל הייתה ותישאר דמוקרטיה חזקה ותוססת. דמוקרטיה עצמאית".

הפופולריים