יורם כהן: "הרפורמה נגועה באינטרסים אישיים"

יורם כהן: "הרפורמה נגועה באינטרסים אישיים"
בריאיון לבנימיני וגואטה בכאן רשת ב אמר ראש השב"כ לשעבר כי ישראל נמצאת "במשבר החברתי החמור מאז קום המדינה", ותקף בחריפות את התנהלות בן גביר מול המפכ"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורם כהן בדיון בכנסת, ב-2014
צילום: פלאש 90

ראש השב"כ לשעבר יורם כהן אמר היום (ראשון) בריאיון לתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב כי ישראל "נמצאת במשבר חברתי מהחמורים בתולדות המדינה", ותקף בחריפות את הרפורמה המשפטית כשאמר שהיא "נגועה באינטרסים אישיים". כהן טען שהרפורמה מונעת על ידי "אנשים מסוימים שיש לגביהם בעיה משפטית, שלא אוהבים את החלטות בית המשפט", והדבר עלול להוביל לדבריו ל"נזק בלתי הפיך".

האזינו לריאיון המלא עם יורם כהן בכאן רשת ב

בנוגע להסלמה ביטחונית מול הפלסטינים, אמר כהן כי תידרש תמיכה של כל המערכות בישראל ולכידות של העם כדי להשיב את השקט. "מה יקרה אם חיילי מילואים לא ירצו לשרת?", תהה ראש השב"כ לשעבר. הוא הדגיש כי אנחנו ניצבים לפני שני סיכונים דרמטיים - האחד נוגע לאחדות העם והאחר לצביונה הדמוקרטי של המדינה.

כמו כן, התייחס כהן למתיחות הגבוהה ששוררת בין השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר למפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי. "המפכל מותקף בצורה קיצונית על ידי השר הממונה עליו. הוא יכול להזמין אותו בצורה שקטה, זה חלק מתפקידם. אבל הוא עושה זאת בגלוי, בפומבי - אם לא תעשה מה שאני אומר אני אפטר אותך. יש דרך של מנהל תקין, אפשר לבקר החלטות, אנשים יודעים להעביר מסר", אמר ראש השב"כ לשעבר.

"אני חושב שמינוי של בן גביר זה אילוץ, כי לא הייתה לנתניהו קואליציה", אמר כהן. "יעשה טוב השר בן גביר, שלפני שהוא מדבר עם התקשורת, יחליט מה לעשות ואז יצא לתקשורת, הוא לא בקמפיין בחירות".

הפופולריים