ניידס מבהיר: הטיפ היחיד שלי - תבנו קונצנזוס

ניידס מבהיר: הטיפ היחיד שלי - תבנו קונצנזוס
שגריר ארה"ב בישראל - לא אקבע איך ישראל בוחרת שופטים. הוא גם הסביר כי לא התכוון לעצירת הרפורמה אלא להאטה שלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגריר ארה"ב בישראל ניידס
צילום: שגריר ארה"ב בישראל ניידס

שגריר ארצות הברית בישראל תום ניידס התייחס היום (ראשון) לדבריו שפורסמו אתמול בנוגע לעמדה האמריקנית ביחס לרפורמה. הוא הבהיר כי לא התכוון לעצירה מוחלטת של הרפורמה אלא האטה שלה והוסיף כי הוא מאמין שישראל צריכה לבנות קונצנזוס. הוא גם הבהיר כי לא יתערב בתהליך בחירת השופטים הישראלי. הדברים נאמרו במסגרת ועידת הנשיאים, שמאגדת את הארגונים היהודיים העיקריים בארה"ב.

איזון או פגיעה בדמוקרטיה? עושים סדר ברפורמה המשפטית

בוועידה אמר השגריר: "ישראל היא דמוקרטיה סוערת. 72% מהישראלים הצביעו בבחירות החמישיות כולל ערבים ישראלים. הם דואגים, ולכן הרבה אנשים מגיעים להפגנות - זו דמוקרטיה. הטיפ היחיד שלי - תבנו קונצנזוס". הנשיא האמריקני ג'ו ביידן אמר כי החיבור בין המדינות הוא הדמוקרטיה, וזו הסיבה שהם מגנים על ישראל באו"ם.

ניידס התייחס לדברים שאמר בפודקאסט ופורסמו אתמול: "לא אמרתי תלחצו על הברקס, אמרתי תפמפמו את הברקס. כלומר, תאטו קצת את הקצב". עם זאת, הוא הוסיף כי "אני לא אחראי ולא אקבע איך ישראל בוחרת את השופטים", והדגיש כי האמריקנים רוצים לשמור על הקשר החזק בין המדינות. השגריר התייחס גם להסכמי אברהם והוא אמר שהם יישארו, יחד עם ניסיון שלו "לקת את זה לשלב הבא", ולקדם הסכם עם ערב הסעודית.

שגריר ארצות הברית בישראל תום ניידס התייחס בריאיון לפודקאסט, שפורסם אתמול, לעמדת הממשל האמריקני בנוגע לרפורמה המשפטית בישראל. ניידס אומר: "אנחנו אומרים לראש הממשלה מה שאני אומר לילדים שלי - משוך בבלמים, תאט את הקצב. תגיע לקונצנזוס, תכנס את המפלגות יחד - זה מסובך".

הפופולריים