לראשונה: הכלכלנית הראשית תטען שהמהפכה תפגע בכלכלה

לראשונה: גורם מקצועי יטען שהמהפכה תפגע בכלכלה
הטענה תובא במסמך רשמי שיוצג לממשלה ואחרי כן לציבור. ההשפעות הכלכליות של הרפורמה יוצגו ביום חמישי כחלק מדיוני תקציב המדינה • לראשונה: בכיר במערכת המשפט השמיע ביקורת על היועמ"שית • הקלטות מישיבת הסיעה הסודית של הליכוד נחשפות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוין ורוטמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עדכון 23.02: התייחסות הכלכלנית הראשית באוצר לרפורמה במערכת המשפט, בתוכנית התקציב שהוגשה לשרים לקראת הישיבה: "ככל שהרפורמה המשפטית תתפוס על ידי השוק כפוגעת בחוזק ובעצמאות מוסדות המדינה ומגבירה את חוסר הוודאות בסביבת השקעות. הדבר עלול לפגוע בפעילות הכלכלית במשק ובפרט בהשקעות פרטיות. כמו כן חברות דירוג האשראי עשויות להתייחס להתפתחויות הללו". 

הכלכלנית הראשית תטען לראשונה במסמך רשמי שיוצג לממשלה ואחרי כן לציבור, שהמהפכה המשפטית תפגע בכלכלה. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. הצגת ההשפעות הכלכליות של הרפורמה תיערך ביום חמישי כחלק מדיוני תקציב המדינה.

ביקורת על היועמש"ית מבית

בניגוד לחזית האחידה בתוך מערכת המשפט להתנגדות לרפורמה, בכיר במערכת המשפט ביקר את היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, על חוות הדעת שלה בנוגע לכך שעל ראש הממשלה בנימין נתניהו להימנע מלנסות לתאם ולתווך לפשרה. לדבריו, מדובר ב"פרשנות מרחיקת לכת של היועמ"שית, כיוון שהדבר מעקר את ראש הממשלה מתפקידו, בטח בתקופה סוערת כזאת, והעמדה שלה בהחלט בעייתית".

"חייבים להגיע למשהו באמצע. מתווה הרצוג צריך להיות בסיס. על אף שהוא לא נטול בעייתיות, הוא נותן כיוון. הבעיה הגדולה שהנשיא לא התייחס לעניין מינוי היועמ"שים כמשרות אמון, והסיפור של שומרי הסף הוא קריטי", הוסיף. אותו בכיר אמר לכאן חדשות כי "ברור שכללי המשחק השתנו לחלוטין. אם בעבר אמרנו 'בסדר, משחקים משחק אבל בית המשפט בסופו של דבר יכריע' – היום כללי המשחק השתנו לחלוטין".

בליכוד לא בוטחים בנשיא הרצוג?

פרסום ראשון: בהקלטה מתוך ישיבת סיעה סגורה של הליכוד, שנחשפה בחדשות הערב בכאן 11, נשמעו חברי המפלגה משוחחים על בקשת הנשיא מהם לדחות את החקיקה הפרטית. במהלך הדיון, אמרו הנוכחים דברים נוקבים על הנשיא והטילו ספק באופן שבו הוא מנסה לנהל את המגעים בנוגע להידברות על הרפורמה.

הפופולריים