היועמ"שית מגיבה ללוין: איום בפיטורים לא ירתיע אותי

היועמ"שית מגיבה ללוין: איום בפיטורים לא ירתיע
שר המשפטים השיב כשנשאל אם ברצונו לפטר אותה: "לא עוסקים בזה כרגע" • פרסום ראשון: נשיאת העליון ושר המשפטים קיימו פגישת עבודה היום, הרפורמה לא הוזכרה • המהלך של הקואליציה שנועד לאפשר הידברות על הרפורמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה, יריב לוין
צילום: צילום: יונתן זינדך, פלאש 90

בלשכת היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה הגיבו הערב (שלישי) לדברי שר המשפטים יריב לוין ומסרו: "איום בפיטורים לא ירתיע אותה מלמלא את תפקידה". לוין נשאל בכנס "בשבע" על פיטורים אפשריים של היועמ"שית והשיב: "אני רחמן ומאמין ורוצה לקוות שנראה מציאות אחרת. כרגע אני לא עוסק בשום סוגיה שיש לה היבטים פרסונליים, אלא בעניין מערכתי יסודי, ובזה יש לעסוק כרגע". 

עוד הוסיף לוין: "אני חושב שהמהלך שאנחנו עושים הוא גם ככה מורכב ומשמעותי ואסור שבמהלך הזה יעורבבו עניינים פרסונלים של אדם כזה או אחר... אני רוצה להאמין ולקוות שאולי תהיה התעשתות ואולי היועצת המשפטית לממשלה בכל זאת תבין שתפקידה לא להכשיל את הממשלה אלא לייעץ ולסייע לה, ותפקידה לא להכשיל את השר ולפעול מאחורי גבו, אלא לעבוד איתו יחד".

ביום שאחרי אישור חלק מהרפורמה המשפטית בקריאה ראשונה בכנסת, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ושר המשפטים לוין נועדו בפגישת עבודה. עניין הרפורמה לא הוזכר בפגישה, אלא סוגיות שוטפות של צרכי המערכת וניהולה, כבכל הפגישות הקבועות שלהם.

כפי שפורסם בכאן רשת ב, בקואליציה ימתינו לפני שימשיכו לקדם את חלקה הראשון של הרפורמה, וימשיכו בינתיים לדון בחלקה השני, שנידון כעת בוועדת החוקה. המטרה היא לאפשר זמן להידברות - על אף שהם לא מודים בכך בפה מלא. ראשי הקואליציה מעוניינים להעביר לפחות בקריאה הראשונה את שני חלקי הרפורמה עד סוף המושב בחודש מארס. הם לוקחים בחשבון כי ייתכן שלא יספיקו להעביר אף חוק באופן סופי.

הפופולריים