אפקט אלמוג כהן: אוחנה מבהיר לח"כים - אסור לצלם סרטונים או משדרים חיים מהמליאה

אוחנה: אסור לצלם סרטונים או לייבים מהמליאה
המכתב של יו"ר הכנסת מגיע לאחר ההתבטאויות הגזעניות של ח"כ כהן בלייב פייסבוק שניהל במהלך ההצבעות על הרפורמה המשפטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלמוג כהן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הכנסת אמיר אוחנה העביר הערב (רביעי) מכתב לחברי הכנסת בו הבהיר כי חל איסור על צילום סרטונים או משדרים חיים מהמליאה. הדבר מגיע אחרי לייב הפייסבוק שניהל חבר הכנסת אלמוג כהן אתמול במהלך ההצבעות על הרפורמה המשפטית, שם התבטא בגזענות כלפי כמה חברי כנסת. 

לצד זאת נכתב כי "הדברים אינם אמורים בנוגע לצילום קצר של תמונה דוממת, שאינן מפריעות להתנהלות המליאה ואין בהן כדי לבזות את הכנסת או מי מחבריה. בנוסף נמסר במכתב כי "חברי כנסת המעוניינים לקבל סרטונים מהמתרחש במליאה יכולים לפנות לערוץ כנסת בבקשה לקבל תיעוד מסוג זה".

בלייב של חבר הכנסת אלמוג כהן הוא נשמע אומר על חברת הכנסת מירב בן ארי מיש עתיד: "זאת עם הקול של מי שעושה ספונג'ה". בבוקר התייחס כהן לדברים והגיב בציוץ בדף הטוויטר שלו: "אתמול במהלך הלייב שהעליתי ממליאת הכנסת כיניתי את חברתי חברת הכנסת מירב בן ארי באמירה לא מוצלחת, ועל כך התנצלותי. מעריך אותך מאוד מירב, סליחה".

בן ארי הגיבה היום לדבריו של כהן במליאת הכנסת ואמרה כי הוא "מתנהג בצורה מתחת לכל ביקורת. אני בחיים לא דיברתי בצורה כזו מזלזלת".  היא הוסיפה" "השפלת לא רק אותי, אלא את כל הנשים בכנסת הזאת". חבר הכנסת כהן השיב: "איפה היית שעופר כסיף קרא לי נאצי?".

בשידור הלייב נשמע כהן מתבטא בגזענות גם כלפי חברי הכנסת הערבים. על חבר הכנסת אחמד טיבי אמר: "זה רופא - בכלב שלי לא הייתי נותן לו לטפל".  בנוסף תקף את חבר הכנסת עופר כסיף וצעק: "אוסקוט! ברה! קססס" והסביר "אתה מדבר אליהם בשפה שלהם הם מבינים אותך, כמו כבש צריך לדבר איתו כי הוא לא מבין עברית".

הפופולריים