הפרקליטות מבקשת לערוך את עדותו של מילצ'ן בתיק 1000 בווידאו

הפרקליטות מבקשת: לערוך את עדות מילצ'ן בווידאו
העד בתיק המתנות במשפט נתניהו מסרב להגיע לארץ "מטעמים רפואיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארנון מילצ'ן 2016
צילום: צילום: אי-פי

הפרקליטות ביקשה אתמול (רביעי) כי העדות של איש העסקים האמריקני-ישראלי ארנון מילצ'ן בתיק 1000 תועבר בווידאו, לאחר שמילצ'ן טען כי אינו יכול להגיע לישראל מסיבות רפואיות. הבקשה באה לאחר שנציגי הפרקליטות טסו לאנגליה כדי לפגוש את איש העסקים.

איש העסקים מסר לנציגי הפרקליטות בפגישה כי מטעמים רפואיים אין ביכולתו להגיע לבית המשפט בישראל, אך הביע נכונות כי עדותו תיגבה באמצעות מערכת טלוויזיה סגורה בין לאומית. הפרקליטות אומרת בבקשתה לבית המשפט כי ברקע סירובו של מילצ'ן להגיע לישראל עומדים טעמים רפואיים כבדי משקל. לדבריה, לעדותו של מילצ'ן עשויה להיות תרומה לצורך בירור האמת ולקביעת ממצאים עובדתיים. עדותו של מילצ'ן צפויה להתקיים בחודש יוני הקרוב. 

לפי כתב האישום, זמן קצר לאחר שחזר לכהן בתפקיד ציבורי, החל ראש המממשלה בנימין נתניהו לקבל מאיש העסקים ארנון מילצ'ן סיגרים לשימושו, ובקבוקי שמפנייה לשימוש רעייתו שרה נתניהו. בתחילה הדברים התקבלו במפגשים חברתיים, אך בהמשך התקבלו הסיגרים והשמפניות גם במשלוחים דרך עובדיו של מילצ'ן, גם בתקופות שבהן איש העסקים כלל לא שהה בארץ.

לפי האישום, נתניהו עסק במסגרת תפקידיו הציבוריים בענייניו האישיים והעיסקיים של מילצ'ן, בהם: סיוע בהסדרת ויזה לארצות הברית של איש העסקים; תמיכה בחוק הארכת פטור מתשלום מס הכנסה לתושבים חוזרים; ניסיון לסייע למילצ'ן להשתלב בערוץ 2, תוך קידום האיחוד בין קשת לרשת - יוזמה שלא יצאה לפועל.

הפופולריים