בקואליציה מוכנים לוותר על פסקת ההתגברות, אך חוששים מתגובת גפני

האם בקואליציה מוכנים לוותר על פסקת ההתגברות?
בכירים בקואליציה אותתו כי הם נכונים להגיע לפשרה משמעותית ברפורמה, ולהסתפק בשינויים בודדים. חשש מהערמת קשיים מצד יהדות התורה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקואליציה אחרי ההצבעה על הרפורמה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בקואליציה הביעו נכונות ללכת רחוק בפשרה סביב הרפורמה המשפטית, ואף מוכנים לוותר על חצי מנושאי הרפורמה המרכזיים - עילת הסבירות ופסקת ההתגברות. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. לדברי הבכירים, אם ייערך משא ומתן רציני, הם יהיו מוכנים לוותר על הנושאים האלה ולהסתפק רק בשינויים בוועדה למינוי שופטים ובנושא חוקי היסוד.

כמו כן, אותם בכירים הוסיפו כי הבעיה היחידה במצב כזה היא עמדתו של חבר הכנסת משה גפני בסוגיית פסקת ההתגברות וחוסר מוכנותו לוותר עליה, מאחר שהיא מהווה סמל עבורו ועבור המפלגות החרדיות מבין נושאי הרפורמה השונים. הם הוסיפו כי למרות מוכנותם לוויתור על פסקת ההתגברות, החשש הוא מאיום של גפני בפירוק הקואליציה.

חבר הכנסת אלעזר שטרן מיש עתיד סיפר היום בריאיון עם אילאיל שחר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב על חוסר אמון ששורר בין האופוזיציה לקואליציה. "הם מצביעים ביחד, הבעיה הכי קשה זה שאנחנו לא מאמינים להם. כשיריב לוין מושיט יד ועושה את התנועה 'הנה אני מושיט לכם יד', ביד הזאת יש אצבע משולשת".

האזינו לריאיון המלא 

הפופולריים