אחיו של רה"מ: "אם ההיי-טקיסטים רוצים לעזוב את המדינה – שיעזבו"

אחיו של רה"מ: "ההיי-טקיסטים מבלבלים את המוח"
ד"ר עדו נתניהו התייחס בריאיון בכאן 11 למחאה על הרפורמה במערכת המשפט • נתניהו בתוכנית "הכול פוליטי": "הרפורמה המשפטית תועיל למדינת ישראל, לא ייתכן שכמעט כולם בבית המשפט העליון יהיו בשמאל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר עדו נתניהו, הכול פוליטי 25.02.23
צילום: צילום: כאן חדשות

בעיצומה של השבת השמינית למחאה על הרפורמה המשפטית וחמישה ימים לאחר ששני הסעיפים בחוק הראשון של הרפורמה אושרו בקריאה ראשונה, הד"ר עדו נתניהו, אחיו של רה"מ בנימין נתניהו התייחס הערב (שבת) לטענות שמשמיעים ראשי המחאה.

בריאיון שהעניק לקרן אוזן בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11, אמר נתניהו כי "הרפורמה המשפטית תועיל למדינת ישראל ותרסן את הכוח הבלתי מרוסן של בית המשפט העליון, שלא קיים בשום דמוקרטיה אחרת בעולם". לדבריו, ייקח הרבה מאוד זמן עד שיהיה איזון בבית המשפט העליון. "לא ייתכן שכמעט כולם בבית המשפט העליון יהיו בשמאל", אמר נתניהו.

"הרפורמה המשפטית מחלישה את כוחו של השמאל", אמר נתניהו. "מנהיגי המחאה לא רוצים שהימין ישלוט. ההשתוללות חסרת הרסן הזו מבהילה את הציבור. שיפסיקו לעורר בהלות. ביבי יהיה דיקטטור? איזה שטויות אלה".

נתניהו ציין כי ראש הממשלה נבחר על סמך רצון הבוחר להביא לשינוי במערכת המשפט. הוא הוסיף עוד כי ראש הממשלה מעוניין בהידברות, ואילו לדבריו האופוזיציה מעוניינת בהמשך המאבק כדי להפיל את הממשלה. עוד אמר נתניהו כי רבים מאנשי האופוזיציה רצו ברפורמה המשפטית.

הפופולריים