נתניהו על הקריאה "להלום במפגינים": דברי עוותו

נתניהו על הקריאה "להלום במפגינים": דברי עוותו
בציוץ בטוויטר כתב ראש הממשלה כי לא הייתה שום קריאה לאלימות או פגיעה בזכות ההפגנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בישיבת סיעה
צילום:

ראש הממשלה נתניהו הגיב היום (שבת) על הפרסום לפיו במהלך ישיבת הממשל אתמול התייחס להפגנות נגד הרפורמה המשפטית ואמר לשרים: "אני רוצה לתת לכם אגרוף להלום בהם". בציוץ בטוויטר כתב ראש הממשלה כי דבריו עוותו בכוונה.

בציוץ כתב נתניהו: "הצביעות וחוסר האחריות של התקשורת וראשי האופוזיציה היא בור בלי תחתית". עוד הוסיף וכתב "לכל מי ששמע את דברי היה ברור שכוונתי הייתה לנגח את הטענות השקריות של אלה שמפיצים תבהלה, ולא בשום קריאה לאלימות או פגיעה בזכות ההפגנה".

בתוך כך, פרסמה לשכת ראש הממשלה את פרוטוקול הישיבה בה נאמרו הדברים במקור:

השר חיים כץ: "אני מקווה שהם ימחו גם מוחרתיים"

ראש הממשלה נתניהו: ״הם אמרו לנו מה קורה. תבינו מה עשינו כאן, מה חוללנו - אנחנו שמנו את ישראל בעצם בעצמאות אנרגטית, במצב שמחיר הגז אצלנו, כמה הוא, שליש מהממוצע העולמי? שליש מהממוצע העולמי. אתם זוכרים איזה דברים אמרו? אני רוצה שתצטיידו בזה ותיתנו פשוט את האגרופים בחזרה, מה שנקרא. זה לא רק להלום בטרור, כמו שאמרנו, זה גם להלום בשקר, להלום בשקר. תראו מה זה, איזו תוצאה״.

מארגני ההפגנות על דבריו האחרונים של נתניהו וכתבו: "כל אזרח ואזרחית שקוראים את דבריו יודעים ששיקול דעתו אבד. זהי הגברה של דברי ההסתה שלו מאמש נגד מאות אלפי ישראלים טובים שנאבקים על הדמוקרטיה. כך נראה ראש ממשלה שהבין שאיבד את הלגיטימיות שלו. אנו קוראים לנשיא המדינה ולראשי המפלגות לגנות ולהוקיע את דבריו של המסית הלאומי. בושה".

הפופולריים