רוטמן: פסילת חקיקה ברוב של 12 או 13

רוטמן: פסילת חקיקה רגילה ברוב של 12 או 13
יושב ראש ועדת החוקה אמר כי יביא לקריאה ראשונה הצעה דומה לזו של לוין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה רוטמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת החוקה - שידור חי

ועדת החוקה התכנסה היום (ראשון) לדון על חלקה השני של הרפורמה במערכת המשפט: ביקורת שיפוטית על חקיקה ופסקת ההתגברות. יושב ראש הוועדה שמחה רוטמן אמר כי יביא לקריאה ראשונה הצעה לפסילת חקיקה רגילה ברוב של 12 או 13 מתוך 15 שופטים.

במהלך הדיון אמר רוטמן: "קללות כלפי המנהיגות וגם כלפי השופטים הם דבר לא ראוי. אני מאוד מקווה שהשיח מכל הצדדים יירגע ושאפשר יהיה לדבר על הרפורמה כפי שמנהלים ויכוח בין אחים. לא בשיח מתלהם ולא בצעקות קיצוניות, גם כאן בוועדה".

חבר הכנסת מתן כהנא: "התחינה של הנשיא לבוא ולדבר וכאשר מדברים לא מחוקקים, זו בקשה הכי לגיטימית ובסיסית. הייתי בטוח שאחרי הקריאה הראשונה אתם תעצרו. לא רק שזה לא קרה, אלא ביום רביעי הבאתם שלושה חוקים שמראים שלא בראש שלכם לדבר". 

חבר הכנסת יואב סגלוביץ: "כשבודקים מי עומד מאחורי הרפורמה הזו רואים מפלגות קיצוניות שלקחו בשבי את ראש הממשלה ואת מפלגת הליכוד. עודף שימוש בכוח מתהפך על המשתמש בו וזה רק עניין של זמן".

חבר הכנסת גלעד קריב: "אני מודיע על משיכת החברות שלי מהוועדות המשותפות של ועדות החוקה. אתה מנהל את הדיונים בצורה דורסנית ואינני מוכן לייצג את ועדת החוקה בשאר הוועדות. אני ממליץ לחבריי בקואליציה לעשות כמוני".

הפופולריים