ח"כ גוטליב סירבה לגנות את המתפרעים היהודים

ח"כ גוטליב סירבה לגנות את המתפרעים היהודים
"לא אגנה אנשים תחת צער" אמרה גוטליב • ח"כ יצחק קרויזר בוועדת החוקה: "אני בטוח שהחבר'ה האלו (שהתפרעו בחווארה) קיבלו השראה מחודש וחצי של הפגנות כאן" • | שידור ישיר מוועדת החוקה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טלי גוטליב
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ועדת חוק, חוקה ומשפט התכנסה היום (שני) לדיון נוסף בחלקה השני של הרפורמה המשפטית: ביקורת שיפוטית על חקיקה ופסקת ההתגברות. עם זאת, הדיון גלש במהרה לחילופי האשמות ודברים קשים בייחס לאירועי אמש בחווארה.

ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד קשרה בין ההתפרעויות בחווארה לבין הרפורמה ואמרה: "היתה פה שליחה של פורעים ואנרכיסטים לשרוף כפר. יש להם יד חופשית". היא הוסיפה, "המהפכה המשפטית לא עברה עדיין ותראו איך הם מתנהגים. מישהו יודע מה יהיה אחרי הרפורמה? אני בטוחה שיהיה הרבה יותר גרוע".

ח"כ יצחק קרויזר מעוצמה יהודית השיב לה: "אני בטוח שהחבר'ה האלו (שהתפרעו בחווארה) קיבלו השראה מחודש וחצי של הפגנות כאן". דבריו הקימו מהומה בוועדה וח"כים מהאופוזיציה דרשו ממנו לחזור בו. הוא הבהיר - "שלא יתפרש חלילה שהיתה פה הסכמה שלי ללקיחת החוק לידיים".

בעקבות דבריו של קרויזר קמה מהומה בוועדה וח"כים מהאופוזיציה דרשו ממנו לחזור בו מההשוואה שעשה. ח"כ טלי גוטליב השיבה לדרישה: "הגינוי היחיד שייצא מפי הוא רק למחבלים אכזרים שרוצחים בנו. אני לא אגנה אנשים שהם תחת צער. הפיגועים הגיעו לנו עד לכאן. הגיעו מים עד נפש".

הצתות בחווארה, אמש

בדיון אמר ח"כ עופר כסיף לח"כ טלי גוטליב כי כל עוד יש כיבוש תימשך שפיכות הדמים ונענה על ידה - "אתה אויב מבית". ח"כ אפרת רייטן מהעבודה פנתה אליה ואמרה: "הבן שלי בטירונות ואני לא ישנה בלילה מפחד בגלל אנשים כמוך".

בתחנת גלי ישראל אמר הבוקר ח"כ צביקה פוגל: "המעשה שעשו אתמול תושבי יהודה ושומרון בחווארה זה אפקט ההרתעה הכי חזק שהיה למדינת ישראל מאז חומת מגן. אחרי רצח כמו שהיה אתמול צריך כפרים בוערים כשצה"ל לא פועל".

הפופולריים