גנץ לחדשות הערב: "בתשלום הפוליטי שלו, נתניהו שילם בערכים ביטחוניים"

גנץ: "נתניהו שילם בערכים ביטחוניים"
ברקע גל הפיגועים וקידום הרפורמה המשפטית, יו"ר המחנה הממלכתי מגיע לריאיון באולפן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: בני גנץ

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ התראיין הערב (שני), ברקע ההסלמה הביטחונית והמחאות נגד הרפורמה המשפטית, ואמר לטלי מורנו בחדשות הערב כי "כאוס מתפתח מעצמו - המנהיגים צריכים להרגיע והציבור צריך להירגע". לדבריו של גנץ, כדי לשנות את המצב על המדינה לפעול בשלושה מישורים: לחץ מבצעי מבוסס מודיעין, פעילות מדינית ושהציבור לא ייקח את החוק לידיים.

"נתניהו יודע את מי הוא הכניס לממשלה ואין סיבה שיהיה מופתע ממה שקורה. בתשלום הפוליטי שלו, נתניהו שילם בערכים ביטחוניים" אמר גנץ, והוסיף כי בנושא הרפורמה במערכת המשפט הוא מוכן לדבר עם מי שאפשר תמורת דבר אחד - עצירת כל תהליך החקיקה.

"אני חושב שההסלמות והפרעות לא מייצגות אותנו מוסרית או אסטרטגית. אנחנו נראה הסלמה הולכת ומתגברת כתוצאה מהנקמות. אנחנו מדינה דמוקרטית יהודית - פועלים עם צבא אחד ולא עם מליציות. נתניהו פוגע בביטחון בכך שאין מערכת משפטית שתגן על מה שצה"ל צריך לעשות", סיכם.

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום, לדרישתם של 40 חברי כנסת, בדיון בנושא "מערכת משפט חזקה ועצמאית". "ה' יקום את דמם, ואנחנו ניקום את דמם", אמר נתניהו בנאומו על דוכן מליאת הכנסת בזמן הלוויית הלל ויגל יניב שנרצחו בפיגוע בחווארה.

לדבריו, "הממשלה שלנו משנה את הכללים. אנחנו פועלים נגד הטרור בכל האמצעים ועכשיו גם דבר חדש - חקיקה - חוק גירוש משפחות מחבלים וקידום חוק עונש מוות למחבלים. אלה דברים שלא היו עד עכשיו. אנחנו מסדירים יישובים שלא הוסדרו שנים, בונים אלפי בתים ומוכיחים לאויבינו שהם לא יעקרו אותנו מארצנו, זו התשובה שלנו לטרור". עוד הוסיף נתניהו: "אין שום מקום לאנרכיה בשום מקום, לא נשלים איתה ועם הצתת בתים ומכוניות ופגיעה בחפים מפשע".

בעוצמה יהודית וביהדות התורה הודיעו כי הם מחרימים את דיון 40 החתימות. יהדות התורה עושה זאת כמחאה על "אי כיבוד ההסכם הקואליציוני" באשר לתקציב החינוך החרדי. ממשרדו של השר איתמר בן גביר, שנמצא במאחז אביתר, נמסר כי "ככה לא מתנהגים לשותפים בממשלה". לדברי גורמים בעוצמה יהודית, "לא יתכן שנשמע על ועידות מדיניות וסיכומים מדיניים בתקשורת, שיחליטו לבד על הסרת איטום בתי מחבלים, ולא ייתכן שיפנו תושבים מאביתר בניגוד להסכמים קואליציוניים ובניגוד למדיניות הימין". לבסוף, חברי יהדות התורה נכנסו להצבעה עם הקואליציה על נאום ראש הממשלה.

הפופולריים