לקראת עומסי ענק בגוש דן: החסימות הצפויות במסגרת המחאה נגד הרפורמה המשפטית

לקראת עומסי ענק: החסימות הצפויות במסגרת המחאה
בשעות הבוקר יתקיימו צעדות הורים יחד עם מחאות של סטודנטים, הייטקיסטים וחקלאים. בשעות הערב יתקיימו הפגנות גדולות מול מעון ראש הממשלה בירושלים ובתל אביב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הצעדה של המוחים נגד הרפורמה בתל אביב 18.02.23
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הפגנות, שיירות וצעדות מחאה רבות יתקיימו מחר (רביעי) החל משעות הבוקר כחלק ממה שמכונה "יום השיבוש הלאומי", כחלק מהמחאה ברפורמה המשפטית. היום ייפתח בצעדות הורים וילדים בשעות הבוקר ויסתיים בהפגנות בתל אביב ומול מעון ראש הממשלה ברחוב עזה בירושלים. המשטרה הודיעה כי החל מהשעה 07:45 ייחסמו לתנועה העליות והירידות במחלף השלום לשני הכיוונים.

מארגני המחאה הכריזו על מחאות הורים ותלמידים ברחבי הארץ, הפגנות סטודנטים בתל אביב, ירושלים וחיפה, הפגנות הייטקיסים ברחבי הארץ, שיירות כלים חקלאיים מ-70 קיבוצים, צעדה בלב תל אביב ואירועים נוספים. לקראת הערב יתקיימו ההפגנות המרכזיות - אחת מול מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים ואחת בבית אריאלה בתל אביב. מצורפת מפה של כל ההתארגנויות ברחבי הארץ.

ממארגני "יום השיבוש הלאומי" נמסר: ״מחר נשבש את הסדר הציבורי למול ממשלה שמנסה לשבש את הסדר הדמוקרטי. עשרות אלפים יצאו לפעילויות ברחבי הארץ על מנת לעצור את ההפיכה המשטרית שאין לה שום תמיכה בעם. אין ביטחון, הכלכלה קורסת, החברה נקרעת - למול כל נזקי הממשלה הללו, העם יחזיר את ישראל למסלול מגילת העצמאות״.

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון אמר: "זאת המלחמה החשובה בחיי. אנחנו בעיצומו של הליך חקיקה שהוא די-9 שדורס את הרשות השופטת, ברור על פי כל הגדרה שמדובר בהפיכה משטרית. אנחנו במשבר כלכלי ונכנסים למשבר ביטחוני, והכל נובע מהסתבכות של קואליציה שאמורה לחלץ מאימת הדין". הוא הוסיף גם פנייה לנשיא המדינה שלא ללכת למשא ומתן.

טל ברנח, שותף מנהל בקרן דיסרפטיב שהוציאה את כספיה מישראל, אמר שחוסר היציבות פוגע בכלכלה ויכול לפגוע קשות בהייטק. הוא הוסיף: "יהיה פה חורבן כלכלי והרס החדשנות והטכנולוגיה. התקציב שמגישים עכשיו לא יהיה שווה את הנייר שהוא כתוב עליו. אנחנו עלולים לחזור 30 שנה אחורה, זה יפגע בשכבות החלשות וביוקר המחיה. אם ילכו כל הדרך זה אולי לא יהיה הפיך".

ברביעי האחרון עברו בקריאה טרומית חוק דרעי השני ופסקת ההתגברות בקריאה טרומית במליאת הכנסת. בנוסף, גם חוק מח"ש, שמעביר את האחריות על החקירה של פעילות השוטרים והפרקליטות תחת אחריות שר המשפטים, עבר בקריאה טרומית.

הפופולריים