כחודשיים לפני ל"ג בעומר: השר פרוש התפטר מתפקידו כממונה על ההילולה במירון

השר פרוש התפטר מתפקידו כממונה ההילולה במירון
השר במכתב לרה"מ נתניהו: "מוטלת עליי אחריות ללא סמכויות". בסביבת פרוש אומרים שאם לא יקבל אחריות על מירון, יתקשה להמשיך כשר בממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר פרוש
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש הודיע היום (שלישי) על התפטרות מתפקידו כממונה על ההילולה במירון. במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, הלין השר על פיצול הסמכויות בנושא ניהול האירוע, הניסיונות להכשלת הפרויקטור וחוסר ההיענות לצרכים דחופים. לדברי השר: "מוטלת עליי אחריות ללא סמכויות". בסביבתו של פרוש אמרו שאם השר לא יקבל אחריות על מירון, הוא יתקשה להמשיך כשר בממשלה.

פרוש כתב במכתבו לנתניהו כי ההסכם עם חברת ההפקה של האירוע נחתם על ידי המרכז למקומות הקדושים, ללא שום עדכון או תיאום עמו, על אף שבאותה תקופה היה ידוע כי האחריות על האירוע תהיה בידיו. "מלבד העובדה שמנסים לכפות עליי לקבל מפיק שנבחר ללא ידיעתי, נוסף כעת אבסורד נוסף בהודעה שניתנה לנו שאינה משתמעת לשתי פנים, לפיה המפיק וכלל ההתקשרויות יהיו כפופים למרכז למקומות הקדושים ולא אלי כשר הממונה על אירועי הילולת מירון", ציין השר במכתבו.

השר הוסיף כי "במצב דברים שכזה, שבו מוטלת עלי אחריות ללא סמכויות, ושבו הסמכויות מפוצלות ביני לבין המרכז הארצי למקומות הקדושים ולמשרד לשירותי דת, מובן כי לא אוכל למלא את תפקידי ולממש את האחריות שהפקידה בידיי הממשלה". כמו כן, הבהיר כי "הדבר אינו עולה בקנה אחד עם המלצות הביניים של ועדת החקירה, שלפיהן על הממשלה למנות שר אחראי אחד על ניהול, ארגון והפקת ההילולה - דבר המנוגד להסכם הקואליציוני".

הפופולריים