חוק עונש מוות למחבלים עבר בקריאה טרומית

חוק עונש מוות למחבלים עבר בקריאה טרומית
הכנסת אישרה גם את חוק הנבצרות בקריאה טרומית. מוקדם יותר, ועדת הבריאות אישרה את חוק החמץ לקריאה ראשונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את חוק עונש מוות למחבלים. יוזמת החוק, ח"כ לימור סון הר מלך מעוצמה יהודית, אמרה לאחר אישורו: "חוק צודק ומוסרי, נלחם בטרור בגאון ובגב זקוף". לפני כן, אישרה הכנסת גם את חוק הנבצרות, שמונע את האפשרות של היועצת המשפטית לממשלה להוציא את ראש הממשלה בנימין נתניהו לנבצרות.

סון הר מלך מדברת על  חוק עונש מוות למחבלים בכאן רשת ב 

בנוסף, ועדת הבריאות של הכנסת אישרה לקריאה ראשונה את הצעת "חוק החמץ" המרוככת, שתעביר את שיקול הדעת בנושא לידי מנהלי בתי החולים, שיחליטו באופן פרטני לגבי מוסדותיהם. זאת, בניגוד להצעה הקודמת של חבר הכנסת משה גפני, שאסרה לחלוטין הכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח. מנהל בית החולים פוריה, דוקטור ארז בראון, אמר בדיון כי "ההחלטה הסופית מאוד מאוזנת".

הצעת החוק המרוככת היא למעשה מיזוג של חמש ההצעות שהוגשו ל"חוק החמץ". לפי נוסחו החוק החדש, מנהל בית חולים יהיה רשאי להחליט על "הסדרים מיוחדים הנדרשים לשם שמירת כשרות לפסח עבור מטופלים המאושפזים בו, ובין היתר רשאי הוא, לאחר ששקל חלופות אחרות, לקבוע הוראות בדבר איסור או הגבלה של הכנסת חמץ למבנה בית החולים, כולו או חלקו, בחג הפסח".

לפי הנוסח, על מנהל בית החולים להתחשב בזכויות המטופלים ובצרכיהם, ורשאי הוא להתחשב גם בצרכי המלווים והעובדים. הוראות איסור או הגבלה של הכנסת חמץ יפורסמו באופן קבוע באתר האינטרנט של בית החולים או באתר משרד הבריאות. נוסף על כך, בבית החולים יוצב שילוט בדבר ההוראות האמורות. עוד קובעת ההצעה כי במידה וקבע מנהל בית החולים הוראות איסור או הגבלה של הכנסת חמץ, הוא רשאי גם להסמיך עובד להורות לבאים בשערי בית החולים בדבר ההוראות.

הפופולריים