ח"כ פוגל צפוי להיחקר ביממה הקרובה בחשד להסתה

ח"כ פוגל צפוי להיחקר ביממה הקרובה בחשד להסתה
סמוטריץ' אמר כי "צריך למחוק את חווארה" ואז הבהיר: "התכוונתי רק לפעול באופן ממוקד נגד המחבלים ותומכי הטרור בתוכו" • וושינגטון: "אמירה דוחה, על נתניהו לגנות בפומבי" • בן גביר על חקירת חבר מפלגתו: "דין אחד לימין ודין אחר לחלוטין לשמאל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צביקה פוגל
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, אישרה היום (רביעי) למשטרה לחקור את ח"כ צביקה פוגל מעוצמה יהודית בחשד להסתה לטרור. זאת לאחר שאמר בריאיון ברדיו גלי ישראל אחרי הפיגוע בחווארה והמהומות: "חווארה שרופה וסגורה - זה מה שאני רוצה לראות". ח"כ פוגל אמר מאוחר יותר כי דבריו לא הובנו, וכי לא התכוון שאזרחים יקחו את החוק לידיים. אולם במשטרה צפויים להודיע לו על זימונו לחקירה כבר ביממה הקרובה.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר בוועידת דה-מרקר על ציוץ שאהב בטוויטר שקרא למחוק את חווארה: "אני חושב שישראל צריכה לעשות את זה. אני נוסע הרבה בחווארה. אני גר בקדומים. אין יום שאין זריקות אבנים וירי. זה כפר עויין. הייתי סוגר את כל החנויות למשך חודש כל פעם כשזורקים אבן מהכפר".

לאחר מכן הוא צייץ: "למען הסר ספק, בדבריי לא התכוונתי למחוק את הכפר חווארה אלא רק לפעול באופן ממוקד נגד המחבלים ותומכי הטרור בתוכו, ולגבות מהם מחיר כבד, כדי להשיב את הביטחון לתושבי האזור". למרות ההבהרה, בארצות הברית תקפו את סמוטריץ': "הקריאה למחוק את חווארה - חסרת אחריות ודוחה, על נתניהו לגנות בפומבי".

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, לא הסתיר את מורת רוחו מהחלטת היועמ"שית לגבי ח"כ פוגל: "דין אחד לימין ודין אחד לחלוטין לשמאל והוכחה מובהקת לנחיצות הרפורמה". בן גביר מתייחס לעובדה שאת חברי הכנסת מהצד השני של המפה הפוליטית, איימן עודה ועופר כסיף, בהרב- מיארה לא מיהרה לחקור. 

בנוסף הגן השר בן גביר על ח"כ פוגל, ואומר כי הלה הבהיר שכוונתו הייתה לחיילי צה"ל, ולא לאזרחים שיקחו את החוק לידיהם. עוד אמר כי פוגל? כי הוא בעד פגיעה בתומכי הטרור בלבד, ולא בכל הערבים.

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, שמפלגתה פנתה מיוזמתה ליועמ"שית מיד לאחר התבטאויותיו של ח"כ צביקה פוגל, בדרישה לזמן אותו לחקירה, הגיבה על החלטת בהרב-מיארה: "מברכת את היועצת המשפטית לממשלה על החלטתה לאשר פתיחה בחקירה, כפי שדרשנו, נגד האמירות הזוועתיות והמסיתות של ח"כ צביקה פוגל בנוגע לפוגרום שנערך על ידי מחבלים יהודים בחווארה. מדובר באמירות יוצאות דופן בחומרתן והמרחק בינן לבין פוגרום נוסף בחפים מפשע קצר ביותר".

הפופולריים