ביטן מבקר את הליכוד על רקע הסדקים בקואליציה: "ניהלו מו"מ לא טוב"

ביטן בביקורת על הליכוד: "ניהלו מו"מ לא טוב"
בריאיון לכאן רשת ב אמר ביטן כי הוא סבור שהממשלה לא תחזיק 4 שנים. על המחלוקת החריפה עם האופוזיציה סביב הרפורמה אמר: "אי אפשר לנהל מדינה בהורדת ידיים. אני מאמין שאפשר להגיע לפשרה" | האזינו לריאיון המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת ויו"ר ועדת הכלכלה דוד ביטן ביקר היום (רביעי) בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב את מפלגתו על אופן ניהול המשא ומתן עם השותפות הקואליציוניות. לדבריו של ביטן, אנשי הליכוד "ניהלו משא ומתן קואליציוני לא טוב, נתנו יותר מדי דברים, ומה שקורה עכשיו זה שהם רוצים את ההבטחות שהבטיחו להם". הוא הזהיר כי "בסופו של דבר הם יצטרכו לפתור איתם את הבעיות, אחרת הממשלה לא תחזיק מעמד".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ דוד ביטן בכאן רשת ב

"ברגע ששני הצדדים ישבו לכמה דקות או למספר שעות וינסו לראות לאן נושבת הרוח, והאם הניסיונות לפשרה הם רציניים, הכל יהיה פתוח לסיים את העניין הזה. אי אפשר לנהל מדינה בהורדת ידיים - לא מצד הקואליציה ולא מצד האופוזיציה. אני מאמין שאפשר להגיע לפשרה", אמר ביטן על המחלוקת החריפה בנוגע לרפורמה. "את רוב הדברים אפשר לסיים בפשרה. הבעיה היחידה היא בוועדה למינוי שופטים, שם צריך ראש פתוח כדי לפתור את זה".

על הפגנות הענק נגד הרפורמה המשפטית ושימוש המשטרה במכת"זיות אמר: "השיטה של לחסום כבישים, שמחריפה מיום ליום בכל מיני הפגנות צריכה להיפסק. המשטרה נקטה אורך רוח גדול מאוד בנושאים האלה ויש גבול גם למה שהיא יכולה לספוג. זה לא עוזר במלחמה בעד או נגד המחאה. המשטרה מקצועית ומחליטה מתי היא חייבת לנקוט באמצעים ומתי לא, אנחנו לא מתערבים לה".

הפופולריים