מאות שוטרים מול אלפי מפגינים: שרה נתניהו חולצה מהמספרה בת"א

מול אלפי מפגינים: שרה נתניהו חולצה מהמספרה
מהסלפי שהסגיר, המצור והחילוץ: הלילה הדרמטי של רעיית רה"מ | הסיפור המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה נתניהו מספרה הפגנה מפגינים צרים 1.3.23
צילום: צילום: ?

עדכונים שוטפים

22:58 | שרה נתניהו חולצה מהמהספרה בכיכר המדינה, מולה הפגינה מאות מוחים. בעל המספרה: ״זה מצב לא נעים, אני בסערת רגשות. היא (שרה) הרגיעה אותי״. המפגינים ידעו שרעיית ראש הממשלה נמצאת במספרה בעקבות סלפי שהעלתה אישה. לפני שחולצה, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הוציא הודעה: "קורא למפגינים בכיכר המדינה לאפשר לשרה נתניהו לצאת לביתה. המאבק שלכם ושלנו הוא נגד ההפיכה המשטרית והרס הדמוקרטיה".

שר המשפטים יריב לוין הגיב: "המצור על רעיית ראש הממשלה הוא מטורף וחסר תקדים. מי שחשב שהאנרכיה תיעצר בחסימות כבישים ובקפיצה על שולחנות בכנסת, גילה הערב שכשמאפשרים אלימות והפרות סדר זה לא נעצר בזה. הגיע הזמן להחיל את שלטון החוק על אלה שמדברים בשם שלטון החוק, אבל רומסים את החוק ואת זכויות הפרט של כל מי שלא חושב כמוהם".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר צייץ: "חבורת אנרכיסטים פריווילגים שלא מצליחים להשלים עם הפסד צורב בבחירות ואיבוד השלטון, צרים על אשת ראש הממשלה ולעזאזל חופש התנועה. דמוקרטיה, עלאק. מגבה את המשטרה לפעול במהירות וככל הנדרש, כדי להגן על חייה".


צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

20:45 | שוטרי יס"מ הגיעו למספרה בכיכר המדינה בתל אביב שבה מפגינים נגד הרפורמה, כדי לסייע לשרה נתניהו לצאת ממנה. ראש הממשלה התייחס לכך בהצהרה שנשא: "לא נקבל איומים על אנשי ציבור ומשפחותיהם, דבר שקורה ממש ברגעים אלה בתל אביב". לאחר מכן הוא הוסיף: "פעילי האנרכיה בהנהגת לפיד ממשיכים לחצות קווים אדומים. כרגע הם צרים ומאיימים על רעייתי בתל אביב. אני קורא ללפיד ולאופוזיציה להפסיק זאת מייד ולגנות מעשה מביש זה שלא היה כדוגמתו"


צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

20:30 | שחר, תושב תל אביב בן 51 שנפצע בהפגנה ומאושפז בבית החולים איכילוב לאחר ניתוח שחזור אוזן, לכאן חדשות: "חטפתי רימון הלם בכינון ישיר. מה שרה"מ אמר זה שקר. אף אחד לא זרק אבנים על השוטרים. אף אחד לא קילל שוטרים. אם כבר, יש אובר פחד ואמפתיה לשוטרים. עכשיו, בגלל הממשלה הנוכחית, זה מגיע גם לתל אביב. לא רק בעופרה וחווארה"

19:03 | שוחרר ממעצר המפגין עידן שמעוני שנעצר בבוקר

18:53 | שר הביטחון יואב גלנט על מחאת המילואימניקים: "כל מי שמעלה על דל שפתיו אפשרות לסרב לשרת ולראות בצה"ל כלי למאבק אידיאולוגי או פוליטי, מסכן את ביטחון ישראל, חד וחלק. עלינו לדחות כל קריאת לסרבנות בסדיר ומילואים ולשמור על צה"ל כצבא העם נטול מכל מחלוקת. אני מוקיע כל קריאה לסרבנות"

18:42 | הנשיא הרצוג: "מאמין שאפשר להפוך את הקרקע הבוערת תחת רגלינו לאדמה פוריה להסכמות שישקפו באופן עמוק את העקרונות הדמוקרטיים של מדינתנו, שמופיעים במגילת העצמאות"

18:41 | המשטרה עצרה שני מפגינים בחשד להפרת סדר ואי ציות להוראות שוטרים בצומת סביון

18:40 | מפגינים בצומת בית קמה טוענים שחייל שנהג במשאית ירד עם נשק ואיים עליהם. הוא נלקח לחקירה במצ"ח. דובר צה"ל: הוא נקלע להפגנת המונים, עצר את כלי הרכב וירד ממנו עם נשקו האישי נצור וללא מחסנית. המקרה הועבר לבחינת המשטרה הצבאית ונסיבותיו בבירור"

18:32 | גורם במשטרה לכאן חדשות: המפכ"ל החליט על הפעלת כוח כלפי המפגינים לאחר ששמע ברשת הקשר את השוטרים צועקים "הצילו, זורקים עלינו אבנים"

18:18 | מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי: "היו מי שהפרו את הסדר, פגעו בשוטרים, ברכוש ומנעו מהשוטרים למלא את משימתם. אני קורא לאזרחי מדינת ישראל לנהוג באחריות, ללא פרובוקציות או אלימות כנגד השוטרים, ומתחייב ששימוש בכוח יופעל רק במקרה של פגיעה בשוטרים או סכנה לאזרחים ולסדר הציבורי. יש לנו שוטרים שנפצעו היום כתוצאה מאלימות של מפגינים ואנו נמצה את הדין עם האחראיים לכך. אלימות כנגד שוטרים כמו השלכת אבנים וחפצים לעבר שוטרים היא מבחינתי חציית גבול שאותה לא נאפשר"

18:06 | יו"ר ועדת החוקה ח"כ שמחה רוטמן לתוכנית "בנימיניגואטה" בכאן רשת ב: "אנשים שחוסמים את כביש 1 - זה קו אדום, אנרכיה. יש גם מראות שאסור להסכים להם. אם הייתי מתבטא על חסימת כבישים כמו שהתבטא מני מזוז היו אומרים שאני מתלהם

18:00 | המשטרה מפנה באמצעות מכת"זית מפגינים שהתיישבו באמצע כביש 65 וחוסמים את צומת כרכור, ארבעה מפגינים נעצרו

17:03 | גנץ לשאלת כאן חדשות על הצעת הקואליציה לעצור את הדיונים בשבוע הבא: לא מסתפק בכך, הקואליציה מביאה חוקים אחרים, דורש עצירה של הכול

17:00 | ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא לח"כ בני גנץ להידבר: "דלתי פתוחה, בוא עכשיו"

15:35 | איילון נחסם לתנועה פעם נוספת

>> לכל העדכונים מהבוקר

הפופולריים