ארה"ב נגד סמוטריץ': "אמירה חסרת אחריות ודוחה"

ארה"ב נגד סמוטריץ': "אמירה חסרת אחריות ודוחה"
למרות הבהרתו, משרד החוץ האמריקני קרא לנתניהו לגנות בפומבי את שר האוצר שאמר כי יש למחוק את חווארה. סמוטריץ' אמור לבקר החודש בארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

דובר משרד החוץ בוושינגטון נד פרייס הגיב הערב (רביעי) לאמירת השר בצלאל סמוטריץ' שיש "למחוק את חווארה", ואמר בתדרוך עיתונאים כי זו אמירה "היא חסרת אחריות ודוחה". הוא קרא לראש הממשלה נתיהו ולגורמים ישראלים בכירים לגנות אותה בפומבי.  לדבריו, "הדברים הם הסתה לאלימות. הבענו את דאגתנו מהתגברות האלימות מצד המתנחלים נגד האזרחים הפלסטיניים בחווארה. הישראלים והפלסטינים צריכים לעבוד יחד כדי למנוע את ההסלמה ביחסים ביניהם".

סמוטריץ' אמר את הדברים בוועידת דה-מרקר על ציוץ שאהב בטוויטר, שקרא למחוק את חווארה: "אני חושב שישראל צריכה לעשות את זה. אני נוסע הרבה בחווארה. אני גר בקדומים. אין יום שאין זריקות אבנים וירי. זה כפר עויין. הייתי סוגר את כל החנויות למשך חודש כל פעם כשזורקים אבן מהכפר".

לאחר מכן הוא הבהיר: "למען הסר ספק, בדבריי לא התכוונתי למחוק את הכפר חווארה אלא רק לפעול באופן ממוקד נגד המחבלים ותומכי הטרור בתוכו, ולגבות מהם מחיר כבד, כדי להשיב את הביטחון לתושבי האזור". השר סמוטריץ' צפוי לבקר החודש בארצות הברית ולהשתתף בכינוס של הבונדס בוושינגטון. הוא לא ביקש להפגש עם גורמי ממשל אמריקניים.

הפופולריים