בני גנץ: "אין שום משא ומתן"

בני גנץ: "אין שום משא ומתן"
יו"ר המחנה הממלכתי מפריך את הדיווחים על מו"מ עם הקואליציה בריאיון לכאן רשת ב | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע הפרסום בכאן רשת ב כי הקואליציה הציעה לאופוזיציה עצירה של דיוני הרפורמה המשפטית, ועל שיחתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, התראיין היום (חמישי) גנץ והבהיר - אין התקדמות במגעים.

האזינו לריאיון המלא עם גנץ

בריאיון עם אילאיל שחר, בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר גנץ כי בעקבות האירועים הקשים ברחובות, הציע לנתניהו לעצור ולדבר - "לא עצר - אין מה לדבר", אמר. גנץ התייחס לפרסום לפיו בקואליציה הסכימו לדחות את החקיקה לשבוע פורים ואמר: "זה לא הגיוני שאומרים 'אנחנו נעצור בזמן שבו אין כנסת'. זה כמו שאתה אומר לי 'אני עוצר לשבת'. לעצור זה לעצור. אני לא קובע זמנים".

"75 שנה יש פה מערכת שעובדת. רוצים לשנות אותה? באמת?", אמר גנץ, "בתהליך ברוטאלי כוחני של מושב כנסת אחת? נדבר על הדברים, נבדוק אותם, נבחן את ההשלכות שלהם". גנץ המשיך ואמר: "אין עוד דברים קשים בישראל? כמו ביטחון, כמו האתגר האיראני, כל כך הרבה דברים אחרים שצריך לטפל בהם. פה אצה הדרך? לכן אני חושב שמדובר במבוא להסדרה משטרית שתפקידה לשרת את נתניהו, אולי גם את אריה דרעי".

בייחס למחאת המילואימניקים אמר גנץ כי הוא "יכול להבין את ההרגשה הכואבת של אנשים שנותנים את הכל למען המדינה, והמדינה לא סופרת אותם", אך הוסיף כי הוא קורא לאנשים לא לסרב לשרת את מדינת ישראל.

גנץ התייחס גם להפגנות האלימות שהתרחשו אתמול ואמר: "המשטרה צריכה לאפשר את המחאה, תוך שמירה ככל האפשר על הסדר הציבורי, ולהשתמש במינימום הכוח האפשרי ולא במקסימום הכוח הזמין". גנץ הוסיף ואמר כי לא היה ראוי שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיע לחפ"ק המשטרה, כשזו עוסקת במחאה פוליטית.

הריאיון מגיע לאחר הפרסום כי חברי הכנסת יולי אדלשטיין ודני דנון מהליכוד, יחד עם, גדי איזנקוט וחילי טרופר מהמחנה הממלכתי, פרסמו הצהרה משותפת לארבעתם שבה קראו להיענות להזמנת הנשיא לדיון על בסיס עקרונות המתווה שהציע "ולפעול הגעה להסכמות רחבות". השתתפות איזנקוט וטרופר בהצהרה נעשתה בתיאום עם גנץ - על אף שהוא עצמו לא חתם עליה.

הפופולריים