הפתרון המסתמן למשבר עם השר פרוש

הפתרון המסתמן למשבר עם השר פרוש
נתניהו יביא לאישור הממשלה הצעה מיוחדת, לפיה הסמכויות של ההילולה במירון יעברו לשר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר פרוש
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עדכון 05.03 | כפי שפורסם בכאן חדשות: השר פרוש קיבל את הסמכויות להילולה במירון – ומשך את מכתב ההתפטרות

המשבר עם השר מאיר פרוש קרוב לפתרון. בכאן חדשות פורסם היום (שישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יביא לישיבת הממשלה ביום ראשון הצעת מחליטים מיוחדת, לפיה הסמכויות של ההילולה במירון השנה יעברו לשר פרוש.

השר לירושלים ומסורת ישראל הודיע ביום שלישי על התפטרות מתפקידו כממונה על ההילולה במירון. במכתב לראש הממשלה נתניהו, הלין השר על פיצול הסמכויות בנושא ניהול האירוע, הניסיונות להכשלת הפרויקטור וחוסר ההיענות לצרכים דחופים. לדברי השר: "מוטלת עליי אחריות ללא סמכויות". בסביבתו של פרוש אמרו שאם השר לא יקבל אחריות על מירון, הוא יתקשה להמשיך כשר בממשלה.

פרוש כתב במכתבו לנתניהו כי ההסכם עם חברת ההפקה של האירוע נחתם על ידי המרכז למקומות הקדושים, ללא שום עדכון או תיאום עמו, על אף שבאותה תקופה היה ידוע כי האחריות על האירוע תהיה בידיו. "מלבד העובדה שמנסים לכפות עליי לקבל מפיק שנבחר ללא ידיעתי, נוסף כעת אבסורד נוסף בהודעה שניתנה לנו שאינה משתמעת לשתי פנים, לפיה המפיק וכלל ההתקשרויות יהיו כפופים למרכז למקומות הקדושים ולא אלי כשר הממונה על אירועי הילולת מירון", ציין השר במכתבו.

השר הוסיף כי "במצב דברים שכזה, שבו מוטלת עליי אחריות ללא סמכויות, ושבו הסמכויות מפוצלות ביני לבין המרכז הארצי למקומות הקדושים ולמשרד לשירותי דת, מובן כי לא אוכל למלא את תפקידי ולממש את האחריות שהפקידה בידיי הממשלה". כמו כן, הבהיר כי "הדבר אינו עולה בקנה אחד עם המלצות הביניים של ועדת החקירה, שלפיהן על הממשלה למנות שר אחראי אחד על ניהול, ארגון והפקת ההילולה - דבר המנוגד להסכם הקואליציוני".

הפופולריים