סקר כאן חדשות: בעקבות הרפורמה המשפטית - מי הכי חושש מהמצב הכלכלי?

סקר כאן חדשות: מי הכי חושש מהמצב הכלכלי?
41% בקרב מצביעי הליכוד חוששים מפגיעה במצב הכלכלי, 34% ממצביעי הציונות הדתית לא חוששים כלל • וגם: מהי התפלגות הנתונים בקרב חילונים ודתיים?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שמחה רוטמן, בנימין נתניהו, יריב לוין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מהדורת חמש - שידור חי בכאן 11

נדמה שתחזיות האימים של הכלכלנים רק הופכות קטסטרופליות מרגע לרגע. המסר מאוד ברור - קידום הרפורמה המשפטית יפגע בכלכלה הישראלית. השאלה היא כמה האזהרות האלה אמינות על מצביעי הקואליציה אלה שנציגיהם מובילים את הרפורמה. אלה שיכולים להשפיע על הפוליטיקאים שלהם.

אז אם שואלים את תומכי הליכוד 41% מהם חוששים בהחלט מפגיעה במצב הכלכלי בגלל הרפורמה. לא מעט בכלל. 24% לא כל כך חוששים ורק 29% לא קונים את זה בכלל. בקרב מצביעי הציונות הדתית החששות קצת פחותים יותר. ועדיין 29% חוששים מפגיעה בכלכלה, 28% חוששים מעט, ורק 34% לא חוששים בכלל. ובעלי האמונה הגדולה ביותר הם החרדים. כך לדוגמא בקרב מצביעי ש"ס - 28% חוששים מפגיעה כלכלית, 22% חוששים קצת וכמעט ו-49% לא מפחדים בכלל.

אז מה בעצם גורם למדרג הזה? אנחנו מצאנו עוד נתון מעניין. בדקנו מי מפחד מההשלכות הכלכליות של הרפורמה בקרב חילונים. כאן לא פחות מ-81% אומרים שהם מפחדים מההשלכות. 80% חוששים קצת ורק 5% בכלל לא. בקרב דתיים – המצב הפוך: רק 34% מפחדים ממצב הכלכלה, 22% – רק קצת חוששים, ו-31% ממש לא מפחדים.

ולפני ששאלתם, כן, ההבדל הזה קיים גם בקרב מצביעי אותן מפלגות בקלפי. מאיזושהי סיבה – מי שמאמין לא מפחד.

הפופולריים