אחרי שהבנות הפסגה הוכחשו: ארצות הברית ביקשה מישראל הבהרות

לאחר ההכחשה: ארצות הברית ביקשה מישראל הבהרות
גורם ביטחוני בכיר: ההכחשות יצרו אי נעימות, ישראל סיכמה עם ארצות הברית, ירדן ומצרים לפעול באופן מסוים כדי להרגיע את השטח • אחרי ארה"ב ואיחוד האמירויות - צרפת הצטרפה לגינוי החריף על דברי סמוטריץ'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן, בנימין נתניהו
צילום: צילום: גטי אימג'ס

ארצות הברית ביקשה הבהרות מישראל אחרי שהבנות הפסגה בעקבה הוכחשו על ידי שרים בכירים בממשלת ישראל, ביניהם השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "חדשות שישי" בכאן 11.

גורם ישראלי שלקח חלק במגעים תיאר את הפסגה כיוצאת דופן וככזו שכללה גם צעדים פרקטיים שנועדו למנוע הסלמה בתקופת רמדאן. בתוך כך, גורם בכיר במערכת הביטחון אמר לכאן חדשות כי ההכחשות של השרים סמוטריץ' ובן גביר יצרו אי נעימות, שכן ההבנות התקבלו בלחץ הממשל האמריקני עם ירדן ומצרים.

היום, כמה מדינות גינו את הדברים של השר סמוטריץ' בנוגע לחווארה. מלבד ארצות הברית, גם צרפת, איחוד האמירויות וסעודיה הצטרפו אל רשימת המגנים את הדברים הללו. חלק מהמדינות המגנות דורשות גינוי מראש הממשלה בנימין נתניהו.

העימות הנוכחי מול הממשל האמריקני מגיע דווקא בשבוע משמעותי במיוחד בעיני הדרג המדיני ובעיני מערכת הביטחון, לקראת כינוס הפורום האסטרטגי לישראל ולארצות הברית לסוגייה האיראנית. היום התקיימה שלל פגישות של יו"ר המטות המשולבים של הצבא האמריקני בישראל עם שר הביטחון גלנט, הרמטכ"ל וראש המוסד.

בשבוע הבא גם שר הביטחון האמריקני לויד אוסטין יגיע לישראל. הדגש בכל הפגישות הללו הוא איראן, אבל ברקע הסוגייה הפלסטינית גם היא.

הפופולריים