ההודעה האירופית נגד האלימות ביהודה ושומרון

ההודעה האירופית נגד האלימות ביהודה ושומרון
צרפת, גרמניה, איטליה, פולין, ספרד ובריטניה גינו ההתקפות משני הצדדים | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חווארה حوارة
צילום: AP

שש מדינות באירופה - צרפת, גרמניה, בריטניה, איטליה, פולין וספרד, מביעות דאגה עמוקה מהאלימות הנמשכת בשטחים. בהודעה משותפת שפרסמו, הן גינו בחריפות את הפיגועים שבהם נרצחו ישראלים וכן את האלימות של ישראלים נגד פלסטינים, ובכלל זה הריסת בתים ורכוש.

"המעשים האלה אינם מובילים לשום מקום, חוץ מעוד אלימות ועל האחראים להם לעמוד לדין. יש להפסיק את כל הצעדים החד צדדיים שמאיימים על השלום וכן את ההסתה לאלימות", נכתב. המדינות קוראות לצדדים לעמוד בהתחייבויות שקבלו עליהם השבוע בפגישה בעקבה ולישראל הן קוראות לחזור בה מההחלטה לבנות עוד 7,000  יחידות דיור ביהודה ושומרון ולהכשיר מאחזים.

ארצות הברית ביקשה הבהרות מישראל אחרי שהבנות הפסגה בעקבה הוכחשו על ידי שרים בכירים בממשלת ישראל, ביניהם השרים איתמר בן גביר ובצלאל סמוטריץ'. כך פורסם אמש בתוכנית "חדשות שישי" בכאן 11.

גורם ישראלי שלקח חלק במגעים תיאר את הפסגה כיוצאת דופן וככזו שכללה גם צעדים פרקטיים שנועדו למנוע הסלמה בתקופת רמדאן. בתוך כך, גורם בכיר במערכת הביטחון אמר לכאן חדשות כי ההכחשות של השרים סמוטריץ' ובן גביר יצרו אי נעימות, שכן ההבנות התקבלו בלחץ הממשל האמריקני עם ירדן ומצרים.

הפופולריים