למרות ההתנגדות החריפה של היועמ"שית: חוק המתנות אושר בוועדת השרים

למרות ההתנגדות: השרים אישרו את חוק המתנות
בחוות הדעת של הייעוץ המשפטי נכתב כי "פתח של ממש לשחיתות שלטונית, יש להתנגד להצעת החוק כיוון שיש בה ניצול של התפקיד השלטוני לשם הפקת טובת הנאה" • הועברה אבטחת בני משפחת נתניהו לשב"כ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: אבשלום ששוני ויונתן זינדל, פלאש 90
צילום: צילום: אבשלום ששוני ויונתן זינדל, פלאש 90

למרות ההתנגדות החריפה של היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה, החוק שיאפשר לנתניהו לקבל תרומות אושר היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה. הייעוץ המשפטי לממשלה התנגד באופן נחרץ ל"חוק המתנות", אשר מתיר לראש הממשלה לקבל תרומות למימון הוצאותיו המשפטיות. כך דווח הבוקר בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

בחוות הדעת שעליה חתום המשנה ליועצת המשפטית לממשלה, גיל לימון, נכתב כי הצעת החוק היא "פתח של ממש לשחיתות שלטונית", והיא כללה קריאה לשרים להתנגד לה. בחוות הדעת, שנשלחה לשר המשפטים יריב לוין, נכתב כי בהצעה ״יש כדי להתיר ניצול של התפקיד השלטוני או של המעמד הציבורי של עובד הציבור לשם הפקת טובת הנאה, פרטית או אחרת, בניגוד מוחלט לדין הקיים שתכליתו שמירה על טוהר המידות בשירות הציבורי ועל חובת הנאמנות הבלעדית של עובדי הציבור לאינטרס הציבורי".

הועברה אבטחת בני משפחת נתניהו לשב"כ

ועדת השרים לענייני השב"כ אישרה היום (ראשון) את העברת האחריות על אבטחת בני משפחת ראש הממשלה נתניהו לידי שב"כ - במקום יחידת מגן, יחידת האבטחה הממשלתית. מי שעמד בראשות הוועדה כממלא מקום ( מכיוון שדנו בעניין הקשור ברה"מ) הוא שר המשפטים יריב לוין, וחברים בה שר הביטחון גלנט, שר הביטחון הלאומי בן גביר והשר קיש. יחידת מגן, שמונחית על ידי השב"כ, הועברה לאחריות משרד ראש הממשלה ממיקור חוץ רק בשנה האחרונה. ועדת השרים אישרה בנוסף את "חוק הדגל" שיאסור הנפת דגל של גוף שאינו ידידותי לישראל.

הפופולריים