בכיר בלשכת לפיד הודיע: לא אתייצב למילואים בשבוע הבא

בכיר בלשכת לפיד הודיע: לא אתייצב למילואים
המחאה נגד הרפורמה המשפטית מתשפטת - רועי קונקול פרסם פוסט בפייסבוק בו הודיע כי לא יתייצב למילואים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לפיד במליאה 15.2.23
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המחאה של אנשי המילואים נגד הרפורמה המשפטית מתשפטת. בכיר בלשכתו של ראש האופוזיציה, רועי קונקול, הודיע היום (ראשון) כי הוא לא יתייצב למילואים בשבוע הבא. "אני כותב את המילים בלב כבד. אחרי שראיתי את דף המסרים של השלטון. מביבי ומטה דרך השופרות שלו, מנסה להשחיר את הטייסים ואת אחיי המילואימניקים", כתב קונקול.

דבריו של קונקול מגיעים על רקע המחאות המתרחבות, בין היתר של טייסי הקרב במילואים. "אחרי שקראו לנו אנרכיסטים וטרוריסטים", כתב הבכיר, "אחרי שהם מפרקים את מדינת ישראל לא נותר בי עוד ספק - לא אעשה מילואים תחת שלטון שמנסה להרוס אותנו ולא אעשה מילואים במדינה לא דמוקרטית", כתב קונקול. 

"יש לי מילואים שבוע הבא", סיפר, כן גם אני מתנדב. עד היום באמת שלא ידעתי מה לעשות. נקרעתי בין המחויבות שלי כבר למעלה מ 20 שנים לבין הידיעה הברורה שאני לא מתכוון לשרת מדינה שאינה דמוקרטית. זו לא ישראל יותר ואני לא מתלבט יותר. ערכי הבסיס שהיוו קו מחבר של הזהות שלנו נחרבים על ידי אינטרסים של קבוצות פונדמנטליסטיות שחברו לאדם חלש שרוצה רק לא לשבת בכלא".

"אין מדינה יהודית ללא דמוקרטית. אין ישראל ללא שלטון חוק שווה לכולם. אין מדינה ללא איזונים ובלמים בין מוסדות השלטון. אין שום איום גדול יותר על החיים שלנו. אנשים שלא שרתו יום בחייהם ותומכים בממשלה שהמדיניות המוצהרת שלה היא לשחרר מגזרים מסוימים משירות צבאי, אין להם את הבסיס המוסרי והערכי להביע את דעתם בכלל. להתנגד לדיקטטורה זאת חובה ערכית וזה המילואים הכי חשובים שאני יכול לעשות", סיכם קונקול.

הפופולריים